Zakup telewizora LED 3D - co wybrać?

Nadszedł czas na zakup nowego telewizora. Chcę podążać śladami nowych technologii, więc będzie to raczej telewizor 3D. Moje podstawowe wymagania:

  • 46’ lub więcej cali

  • 3D

  • podświetlenie LED

  • NIE plazma

  • 200 Hz lub więcej

Póki co jestem już niemal w 99 % przekonany do modelu Sony KDL46HX800, ale może znalazłoby się coś lepszego w podobnej cenie (ok. 6000 tys. zł).

Ziomek Zemsty , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Podświetlenie Edge LED więc krawędziowe czyli kaszana :lol:

Obecnie zakup TV 3D to pieniądze wyrzucone w błoto bo jak na razie to technologia 3D cały czas jest rozwijana.

Lepszym zakupem będzie SHARP AQUOS Full LED z pełnym tylnym podświetleniem.

Zresztą od takiego prawdziwego 3d to głowa boli. Tak było jak wychodziłem z Avatara w IMAXie. Polecam zastanowić się nad zakupem jeszcze raz.

Warto dodać, że niektórych głowa boli… różnie działa na różne osoby ;p

Ostatnio był artykuł na Interii właśnie o bólach głowy, migrenach itp. przypadkach spowodowanych oglądaniem 3D.

Ludzkie oko nie jest stworzone/przystosowane do oglądania obrazu w 3D także odradzam, ale jeśli masz taką zachciankę to czemu nie :wink:

Co znaczy, ze nie jest przygotowane? Przecież cały czas obraz który widzimy jest w 3d… z telewizorem jest ta siupa, żeby obraz 2d został zinterpretowany jako 3d.

Tak ?

A to ciekawe :lol:

Jeśli patrzysz na przedmiot oddalony od Ciebie o metr to to co jest oddalone o 30 metrów od Ciebie też widzisz z pełną ostrością :?:

I na odwrót :smiley:

Dwa, trzy dni temu na jakimś kanale TV był o tym program i właśnie był poruszany temat oka ludzkiego i 3D

Chodzi o to że widzisz w 3d bo widzisz przedmiot z perspektywy. Bo jak staniesz idealnie na środku przed monitorem to nie jesteś w stanie stwierdzić czy jest on długi na 2cm czy na 3m.

W każdym razie chodzi o to,że ciężko jest uzyskać 3d na płaskim ekranie telewizora. Złudzenie “perspektywy” na ekranie jest uzyskiwane po przez oszukiwanie mózgu. (sposobów jest co najmniej parę) Jednak wszystkie wymagają intensywnej pracy mózgu i skupiania wzroku. Co może źle wpływać na nasze samopoczucie.

Polecam się wybrać na takie prawdziwe 3d do IMAXa bo to co dają w innych kinach pod nazwą 3d to jest tania podróbka tego co daje IMAX. I oczywiście film musi też być 3d (żadne DRM czy tym podobne)

Jak dla mnie to 3d w zwykłych kinach specjalnie od imaxowego nie odstaje… imax ma po prostu przewagę jeżeli chodzi o rozmiar ekranu.

OK. przyznaję, technologia 3D wciąż się rozwija. Ale tak szczerze, jak bardzo może się rozwinąć? O oglądanie bez okularów? Rozumiem i sam o tym dobrze wiem, że od oglądania w 3D bolą oczy. Byłem kilka razy w kinie na filmie 3D i rzeczywiście tak jest. Ja jednak myślę o kupnie telewizora 3D głównie pod PS3. Co to oznacza? Nie będę z tego korzystał na tyle często, by zaszkodzić bardzo swojemu zdrowiu. Oczywiście efekty w IMAX’ie będą lepsze, ale to tak jak porównywać domową lunetę z taką w centrum badawczym. Niby to samo, a różnica kolosalna.

Nie proszę was o podzielanie się opiniami o tym, gdzie najlepiej ogląda się filmy w 3D, czy też o to, czy jest to szkodliwe dla zdrowia czy nie. Proszę o jedno. Pomóżcie mi w wyborze telewizora odwołując się do moich wymagań lub do nich zbliżonych (pierwszy post tematu).

Wiesz napisałem o tym bólu głowy tak prewencyjnie. To tak jak ludzie chcą kupić nową kartę graficzną mając w komputerze starego codegena. Teraz już prawie zawsze najpierw pytam o zasilacz. I tutaj zastosowałem podobny mechanizm.

dzięki :smiley:

Na hx900 za mało kasy, więc raczej hx800. Będzie do komplety (PS3, TV i nagrywarka)

Oj boli głowa od czytania bzdur…prawdziwego 3d trzeba się nauczyć! tak, tak…Czytając opinie o tv 3d, że głowa boli, że kumpel mówił, że kosmici…Mam 50" Samsunga full hd 3d…okulary migawkowe Samsunga, ps3 jako odtwarzacz gier i filmów 3d, mam 11 filmów na płytach BD, z N-ki bardzo czesto mecze, walki, koncerty w 3D, do tego fotki i TYSIĄCE filmików 3d (stereoskopia) na YT. Może dla kogoś 3D to nowa technologia…bo widział w kinie pseudo 3d w papierowych okularach z gazetki :smiley: Głowa też boli od picia alkoholu. Wszystko kwestia umiaru, wyboru i podejścia. Oczywiście nie polecam na początek po 5-10 godzin oglądania non stop. Pozdrawiam żyjących w XXI wieku. (Zagraj w Killzona, obejrzyj “życie oceanu”, “oszukać przeznaczenie”, mecz piłkarski Ligi Mistrzów…) ale lepiej iść do media marktu popatrzeć 5min albo zdać się na opinię pseudo fachowców…

skoro ma być aż 46 cali to wg. mnie tylko plazma… a jak ci tak bardzo zależy na 3d to zastanów się nad plazmą 3d

I tego się trzymajmy chociaż nie rozumiem jak można się nauczyć 3D :roll:

3D to fajny bajer ale jak każda nowa technologia ma swoje plusy i minusy.

Temat do zamknięcia :smiley:

Kupiono Sony Bravia KDL-46HX800 z paroma dodatkami.

Swoją drogą, to cholernie drogie te okulary :frowning: