Zakup telewizora LED 3D - co wybrać?


(Ziomek Zemsty) #1

Nadszedł czas na zakup nowego telewizora. Chcę podążać śladami nowych technologii, więc będzie to raczej telewizor 3D. Moje podstawowe wymagania:

  • 46' lub więcej cali

  • 3D

  • podświetlenie LED

  • NIE plazma

  • 200 Hz lub więcej

Póki co jestem już niemal w 99 % przekonany do modelu Sony KDL46HX800, ale może znalazłoby się coś lepszego w podobnej cenie (ok. 6000 tys. zł).


#2

Ziomek Zemsty , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Unga Unga) #3

Podświetlenie Edge LED więc krawędziowe czyli kaszana :lol:

Obecnie zakup TV 3D to pieniądze wyrzucone w błoto bo jak na razie to technologia 3D cały czas jest rozwijana.

Lepszym zakupem będzie SHARP AQUOS Full LED z pełnym tylnym podświetleniem.


(Wolfgar) #4

Zresztą od takiego prawdziwego 3d to głowa boli. Tak było jak wychodziłem z Avatara w IMAXie. Polecam zastanowić się nad zakupem jeszcze raz.


(lith) #5

Warto dodać, że niektórych głowa boli... różnie działa na różne osoby ;p


(Unga Unga) #6

Ostatnio był artykuł na Interii właśnie o bólach głowy, migrenach itp. przypadkach spowodowanych oglądaniem 3D.

Ludzkie oko nie jest stworzone/przystosowane do oglądania obrazu w 3D także odradzam, ale jeśli masz taką zachciankę to czemu nie :wink:


(lith) #7

Co znaczy, ze nie jest przygotowane? Przecież cały czas obraz który widzimy jest w 3d.... z telewizorem jest ta siupa, żeby obraz 2d został zinterpretowany jako 3d.


(Unga Unga) #8

Tak ?

A to ciekawe :lol:

Jeśli patrzysz na przedmiot oddalony od Ciebie o metr to to co jest oddalone o 30 metrów od Ciebie też widzisz z pełną ostrością :?:

I na odwrót :smiley:

Dwa, trzy dni temu na jakimś kanale TV był o tym program i właśnie był poruszany temat oka ludzkiego i 3D


(Wolfgar) #9

Chodzi o to że widzisz w 3d bo widzisz przedmiot z perspektywy. Bo jak staniesz idealnie na środku przed monitorem to nie jesteś w stanie stwierdzić czy jest on długi na 2cm czy na 3m.

W każdym razie chodzi o to,że ciężko jest uzyskać 3d na płaskim ekranie telewizora. Złudzenie "perspektywy" na ekranie jest uzyskiwane po przez oszukiwanie mózgu. (sposobów jest co najmniej parę) Jednak wszystkie wymagają intensywnej pracy mózgu i skupiania wzroku. Co może źle wpływać na nasze samopoczucie.

Polecam się wybrać na takie prawdziwe 3d do IMAXa bo to co dają w innych kinach pod nazwą 3d to jest tania podróbka tego co daje IMAX. I oczywiście film musi też być 3d (żadne DRM czy tym podobne)


(lith) #10

Jak dla mnie to 3d w zwykłych kinach specjalnie od imaxowego nie odstaje... imax ma po prostu przewagę jeżeli chodzi o rozmiar ekranu.


(Ziomek Zemsty) #11

OK. przyznaję, technologia 3D wciąż się rozwija. Ale tak szczerze, jak bardzo może się rozwinąć? O oglądanie bez okularów? Rozumiem i sam o tym dobrze wiem, że od oglądania w 3D bolą oczy. Byłem kilka razy w kinie na filmie 3D i rzeczywiście tak jest. Ja jednak myślę o kupnie telewizora 3D głównie pod PS3. Co to oznacza? Nie będę z tego korzystał na tyle często, by zaszkodzić bardzo swojemu zdrowiu. Oczywiście efekty w IMAX'ie będą lepsze, ale to tak jak porównywać domową lunetę z taką w centrum badawczym. Niby to samo, a różnica kolosalna.

Nie proszę was o podzielanie się opiniami o tym, gdzie najlepiej ogląda się filmy w 3D, czy też o to, czy jest to szkodliwe dla zdrowia czy nie. Proszę o jedno. Pomóżcie mi w wyborze telewizora odwołując się do moich wymagań lub do nich zbliżonych (pierwszy post tematu).


(Wolfgar) #12

Wiesz napisałem o tym bólu głowy tak prewencyjnie. To tak jak ludzie chcą kupić nową kartę graficzną mając w komputerze starego codegena. Teraz już prawie zawsze najpierw pytam o zasilacz. I tutaj zastosowałem podobny mechanizm.


(Ziomek Zemsty) #13

dzięki :smiley:

Na hx900 za mało kasy, więc raczej hx800. Będzie do komplety (PS3, TV i nagrywarka)


(Tomi915) #14

Oj boli głowa od czytania bzdur....prawdziwego 3d trzeba się nauczyć! tak, tak...Czytając opinie o tv 3d, że głowa boli, że kumpel mówił, że kosmici...Mam 50" Samsunga full hd 3d...okulary migawkowe Samsunga, ps3 jako odtwarzacz gier i filmów 3d, mam 11 filmów na płytach BD, z N-ki bardzo czesto mecze, walki, koncerty w 3D, do tego fotki i TYSIĄCE filmików 3d (stereoskopia) na YT. Może dla kogoś 3D to nowa technologia...bo widział w kinie pseudo 3d w papierowych okularach z gazetki :smiley: Głowa też boli od picia alkoholu. Wszystko kwestia umiaru, wyboru i podejścia. Oczywiście nie polecam na początek po 5-10 godzin oglądania non stop. Pozdrawiam żyjących w XXI wieku. (Zagraj w Killzona, obejrzyj "życie oceanu", "oszukać przeznaczenie", mecz piłkarski Ligi Mistrzów...) ale lepiej iść do media marktu popatrzeć 5min albo zdać się na opinię pseudo fachowców....


(k-9) #15

skoro ma być aż 46 cali to wg. mnie tylko plazma... a jak ci tak bardzo zależy na 3d to zastanów się nad plazmą 3d


(Unga Unga) #16

I tego się trzymajmy chociaż nie rozumiem jak można się nauczyć 3D :roll:

3D to fajny bajer ale jak każda nowa technologia ma swoje plusy i minusy.


(Ziomek Zemsty) #17

Temat do zamknięcia :smiley:

Kupiono Sony Bravia KDL-46HX800 z paroma dodatkami.

Swoją drogą, to cholernie drogie te okulary :frowning: