Zakup UPS'a do 350 zł

(Marcinxpd) #1

Witam!

Jestem na etapie kupna UPS'a.

Czym muszę się kierować przy jego wyborze i jakie modele do 350 zł są warte uwagi?

Pozdrawiam

Marcin

(MrBeckham666) #2

lecz proponuje troche dołożyć.

(Marcinxpd) #3

Różnica mocy jest duża, tym bardziej, że chcę do UPS' a podłączyć caly komputer + drukarkę.

(boykott) #4

Nie można podłączyć drukarki (laserowej) pod żadnego UPS'a, po prostu go spalisz :wink: z resztą, po co Ci drukarka w trakcie zaniku zasilania? UPS ma za zadanie tylko podtrzymać na tyle długo zasilanie aby można było bezpiecznie zapisać aktualne dane i zamknąć system.

Z nowych to ciężko coś dobrego w tej cenie będzie wybrać, sugerowałbym kupno używanego APC Smart min. 700-750VA. Takowe chodzą w Twoim budżecie na znanym portalu aukcyjnym. Za APC przemawia jakość, bezproblemowe sterowanie z kompa oraz odczyt parametrów.

(Marcinxpd) #5

Masz rację:wink:

Używane UPS' y nie wchodzą w grę. Jaki inny model byłby dobry? Nie potrzebuję aż takiego mocnego, ale zależy mi na tym, aby miał LCD.

(MrBeckham666) #6

ten co ja ci podałem jest dobry.

upsa nie spalisz po podłączeniu drukarki co za głupota.

tylko nie wiem po co ci drukarkę podłączać. bedziesz musiał akurat coś wydrukować jak zasilania nie bedzię wątpie.

do UPS podłącza się PC i monitor. przy sporym obciażeniu np granie w gry potrzyma ci z 10-15 min w zależnośći jak zasobożerną masz maszynkę:smiley:

-- Dodane wtorek, 30 lipca 2013, 16:44 --

a co do używanego UPSa to głupota.

-- Dodane wtorek, 30 lipca 2013, 16:45 --

lepiej dopłacić te pare złoty i mieć sporo mocniejszy.

(Marcinxpd) #7

Dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam

(Dimatheus) #8

marcinxpd , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus