Zakup wentylatora

Witam ostatnio zastanawiałem się nad zakupem dodatkowego wentylatora.

Mam sasilacz 230v dość słaby i głośny, i mały wentylator do procesora pod piny.

Chcem zakupić dodatkowo wentylator bo mam miejsce w obudowie i podepne go do zasilacza chodzi mi o ten model http://www.allegro.pl/item104636826_wen … owka_.html

Ale czy jest sens zakładać dodatkowy wentylator czy dzieki temu coś się polepszy czy to zbędny wydatek co o tym myślicie? A jak już kupię to ustawić do nawiewu czy do wywiewu? jak lepiej.

Ps. jestem zielony i mało znam się na sprzecie ale bardzo się ostatnio tym zainteresowałem i chiałbym poznać się na rzeczy.

Jeżeli podzespoły Ci się nie grzeją, to po co wydawać kase. Temperatura jest rozsądna i stabilna, dodatkowy wentylator nie poprawi wydajności i szybkości Twojego PC’ta. Co prawda 10 zł ( z wysyłką) to nie dużo, ale po co to wydawac jak można iść za to na piwko :slight_smile:

No masz racje no ale na moim procesorze temperatura wygląda tak

i chyba jest zawysoka wiec może zakupić wentylator do nawiewu i zamontować w obudowie.

temperastura8gr.jpg

Przy otwartej obudowie tem wynosi 61 a zamknięta aż do 66 stopni.

Też się do tego dołączę!

Gdyby tak wyczyścić trochę sprzęt, napewno dużo by to dało!

Jeśli Everest będzie nadal pokazywał tak dużą temperaturę, sprawdź w BIOSie!

Czyszczenie było tydzien temu bardzo dokłądne wszytskiego.

Jest czyściutko, mam pytanko bo ten wenntylator na procesorze jest podłaćzony pod 3piny a czy na płytach głownych mozna jeszcze podłączyć pod piny inny czy to zależy od płyty głównej, czy tylko można jeden wentylator podłaczyć na piny a inne na ZASILACZ.

Przy otwartej obudowie ma 60stopni, sprawdze w biosie.

Pozwolicie że sie podłącze i spytam dlaczego nie mam temperatury procesora ?? :? :

mwsnap00083mx.jpg

Cooler CPU podłączasz pod gniazdo na płycie 3 - pin CPUFAN.

Jak masz inne gniazda na wentyle na płycie np SYSFAN to można ich użyć lub zasilanie bezpośrednio z wtyczek molex zasilacza.

Poczytaj książkę do płyty głównej wszystko pisze.

Złączono Posta : 20.05.2006 (Sob) 11:08

piotrekjunior

Sprawdź w biosie temperaturę CPU.

A u mnie w biosie i na evereście pokazuje 67 stopni na zamknietej obudowie, co robić w środku czyściutko jest.

Złączono Posta : 20.05.2006 (Sob) 11:17

Procesor podkręcany był z 1.3 do 1.4.

Od kiedy takie masz temperatury ??

Radiator dotykałeś przy takiej temp powinien być dosyć gorący

Może wymień paste(ile masz obecną) , zmień wentylator na coolerze(bądź Coolera) :smiley:

to może być odczyt temp procka bo wątpie żeby chipset sie tak grzał(chłodzenie pasywne czy wentylator, przeczyścić ewentualnie), zobacz czy dobrze masz podpięte zasilanie od Coolera na CPU i czy radiator nie za gorący :smiley:

No właśnie i tu może być problem w sprzecie jestem zeilony w wiem że kiedyś sciągałem wentylator radiator i wyciągałem procesor no i chyba o paste chodzi, po co ona jest jak stosowac jaką kupić jestem zielony w tym pomóżcie.

Poczytaj i na Forum:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=72248