Zakup wiatraka. Od czego zacząć?

witam chciałem kupić wiatrak do kompa bo ten co mam działa cały czas na max obrotach wysiadł mu czujnik. I chciałem sie dowiedziec jak rozpoczac zakup wiatraka co musze wiedziec co musi sie zgadzać jak połaczyć z mojim kompem czyli wszystko o wymianie wiatraka

z góry thx

O jaki wiatrak Ci chodzi? Bo jest wiatrak na radiator, wiatrak wwiewny, wywiewny. Sprecyzuj prosze

Nie wiem jak on sie nazywa ale znajduje sie nad procesorem na płycie głownej chodzi mi o jego wymiane jest z radiatorem niewiem czy to ma jakies znaczenie

Jak to czujnik wysiadł skoro wiatrak nie ma czujnika :shock:

Czujnik temperatury powinien się znajdować wewnątrz procesora i na jego podstawie płyta główna reguluje obroty wiatraka. Może trzeba ustawić odpowiednią opcję w BIOSie? Albo pasta przewodząca ciepło między radiatorem a procesorem się zestarzała. Albo trzeba trochę oczyścić sam radiator, bo jest pod warstwą kurzu i nie odprowadza ciepła…

Przy zakupie nowego wiatraka najpierw należałoby sprecyzować jaką podstawkę ma procesor (np.Intel 775, 478, AMD Socket A itd)

Nie znam sie na sprzecie :stuck_out_tongue: jak bys mogł powiedziec gdzie to ustawić w BIOSie. i przeczyszcze radiator

A gdzie mozna sprawdzic te podstawy ?

no kolego jak ty nie wiesz co gdzie jest to nie wiem jakim cudem masz ten podpis:

:slight_smile:

podstawka to inaczej socket…

sprawdź programem CPU-Z… tam pisze w tabelce package…

:slight_smile:

No ale czyż to nie prawda że najpierw walka do końca nie koniecznie własnymi zdolnościami :stuck_out_tongue:

dobra nie odbiegajmy od tematu a wiec podstawa to , 775 LGA

A jak ustawic w biosie ?

A jaki mas BIOS, jaki procesor i ile lat ma ten twój komputer?

Bios AMI.

Lat ja wiem około 1 rok

Typ procesora DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200)

We zajrzyj do obudowy bo zakładając że nie bardzo się interesujesz komputerami to pewnie do niego od roku nie zaglądałeś. Najpierw zajrzyj sprawdź czy cooler na procesorze nie zasyfiony. Jeśli chcesz kupywac wiatrak to np. taki:

http://allegro.pl/item297343660__arctic … _pwm_.html

z pewnością wystarczy i będziesz zadowolony z zakupu.