Zakup Win XP Home

Witam.

Mam zamiar zakupić Windows Home Ed.

Jednak chciałbym przed tym się dowiedzieć paru rzeczy jeszcze.

Jak to wygląda z instalacją ? Słyszałem, że tam jest określona ilość aktywacji czy coś takiego ? Czy moge np. formatować dysk ile razy chce i instalować Windowsa ile razy mi się podoba ?

No i czym jest ograniczona ta wersja ? Są jakieś widoczne przeszkodzy ?

Będe wdzięczny za pomoc.

aktywować możesz 10razy,a potem otrzymujesz nowy klucz licencyjny od MS podczas rozmowy telefonicznej :slight_smile:

I tak w kółko ? Jak zmienie sprzęt w kompie to też nic się nie stanie ?

Czy połączenie do MS jest płatne ? Znając MS to pewnie :?

Jeśli to nie problem to co do tych zmian między Prof, a Home. Takich, które widać na pierwszy rzut oka. O ile widać w ogóle takowe.

A ile Ty będziesz to instalował! Jak dla domowego użytkownika - wystarczy! Tańszy, podobny…różnice…inna tapetka (hehehe), troche inaczej wyglądające funkcje, itp, ale tak na codzień nic nie widać “odmiennego”!

Nie zapominaj, że to Windows i format dysku może zdarzyć się w każdym momencie. Poza tym w poważniejszych różnicach Home jest brak obsługi procesorów dwurdzeniowych, co dla mnie akurat jest bardzo poważnym aspektem do zastanowienia się nad jego zakupem…

Czuję, że znowu zaczniemy dyskusję o obsłudze dwurdzeniowych procesorów na Home… Czy możesz proszę podać linka do strony, gdzie jest napisane że Home nie obsługuje dwurdzeniowych procesorów? Poprzez obsługę mam na myśli korzystanie z obu rdzeni, a nie wyświetlanie dwóch wykresów w Task Managerze.

kto takie głupoty ci nagadał :stuck_out_tongue: jest troche skromniejszy w opcjach bo są zablkowane niektóre ale ogólnie w domu działa dobrze :wink:

Ja mam Windowsa Home Edition orginal rzecz jasna zarejestrowalem sie a nastepnym razem jak go wgralem to klucz CD-KEy nie dzialal bo juz go raz uzylem. Musialem dzwonic do Microsoftu PL zeby mi uaktywnili. NIE POLECAM!! Wole XP Proffesional

nie wiem co wy robicie ale mam oem od 3 lat home i nie było problemu z kluczem i aktywacją :stuck_out_tongue:

Wersja Professional jest z założenia przeznaczona do używania go w firmach (środowiska domenowe windows). Wersji Home nie podłączysz pod domenę. Dla użytkownika domowego Home jest w zupełności wystarczający. Chyba, że ktoś nie może obejść się bez konsoli mmc… :wink: