Zakupy - karta graficzna i pamięć do starego grata

Witam wszystkich

mam taki oto komputer:

Płyta Gł: Asus A7N8X-X

Procesor Barton AMD Athlon XP, 1933 MHz (5.5 x 351) 2600+

Pamięć DDR Kingston 512MB/400MHz

Grafika: GeForce FX5200

no i powoli zastanawiam się nad zmianą konfiguracji… oczywiście mam problem, bo nie wiem, czy warto jeszcze w tego kompa inwestować, a jeśli tak, to do jakiego stopnia. chciałbym zmienić kartę, bo nie daje sobie rady z grami, no i dołożyć pamięci. Moje pytanie do was to jaką kartę możnaby kupić do 350zł na AGP, i czy po dorzuceniu 1GB ramu do tego kompa, będę się cieszył z dobrej jakości gier?

dzieki z góry

też miałem tą karte iz mieniłem na Radeona 9550 z firmy PowerColor. Miało być 9600 ale nie było w sklepie :? Szczerze polecam tą karte. Na AGP za te pieniądze jeszcze daje radę. jeżeli chcesz dołożyć ramu to najpierw sprawdz koniecznie konfiguracje żeby Ci to współgrało.

A jeszcze lepiej sprzedaj te ramki i kup sobie na jakieś >600Mhz np Goodramy 2x512 w dual chanal

no całkowicie zgadzam sie z przedmówcą

mój kumpel ma tą karte i powiem że morze zdziałać cuda :mrgreen:

http://allegro.pl/show_item.php?item=266616778

Złączono Posta : 08.11.2007 (Czw) 17:26

jak widać pójdzie nawet crysis co jest prawdą bo u kumpla poszedł i sie nawet nie ciął

Masz dwa wyjścia: sprzedajesz obecnego kompa, dokładasz kasę i kupujesz nowy zestaw lub inwestujesz w tego.

Jeśli wybierzesz drugą opcję, to polecam zrobić o/c procka, do tego dokup 512mb/1gb ramu i radeona 9800pro. Podaj jeszcze jaki masz zasilacz.

Moim zdaniem sprzedaj to co masz i kup nowy komputer. Napisz jakim funduszem byś dysponował.

Również popieram kolegę, według mnie bezsensu jest inwestowaniu w wymarła platformę.Wytrzymaj na tym kompie jeszcze parę miechów w tym czasie nazbieraj kasy i kup coś lepszego.

Pozdrawiam

kupowanie nowego kompa odpada…

jak tak patrzę na tego radeona 9800 to mi się od razu uśmiech pojawia na twarzy… :slight_smile:

jeśli chodzi o RAM to o ile mi wiadomo moja płyta nie obsługuje Dual Chanel, wiec w grę wchodzi kupno jednej kości, raczej ten sam model, bo ciągle są na rynku.

a jeśli chodzi o nowsze karty, np. nVidii, to warto na to patrzeć czy nie?

zależy jaką i ile na to masz kasy ale do takiego kompa taka karta np za około 350 zł to sie nie opyla ja bym ci radził to http://allegro.pl/show_item.php?item=266616778 jest wystarczająca sprawdzone u kumpla

Złączono Posta : 08.11.2007 (Czw) 18:23

i ma duże możliwości o/c może sie przeistoczyć w droższą 9600

Złączono Posta : 08.11.2007 (Czw) 18:24

:mrgreen:

Kup radeona 9800 i tyle ramy może też z 512 i wszystko powinno działać i powinieneś sobie pograć dobrze:)

Palit 7300GT Sonic

to powiedzcie mi czy np. ten Palit 7300GT ma coś czego Radek 9800 nie ma, i czy na może się okazać, że jakieś nowe gry nie będą latać na radku dlatego, ze nie ma jakichś funkcji?

pytam bo jesli chodzi o hardware to jestem laikiem.

A co do RAMu to potrzebuję przynajmniej 1GB, bo sporo pracuje przy z grafiką…

i tak go w końcu zmienisz… sprzedasz ten szajs co masz i kupisz coś porządniejszego z athlonem x2 i 8600gt…

zbyt pomocny ten post nie jest

wydaje mi się, że wiem lepiej, czy kupię nowego kompa, czy nie i kiedy, prawda?

nie zauważyłem tego pytania wcześniej…

zasilacz mam standardowy, taki jaki był z obudową :mrgreen:

z tego co pamietam to 350W

To przed wymianą karty graficznej przydałoby się wymienić zasilacz. Fortron MDN/HLN z allegro wystarczy.