Zakupy na allegro

Witam zakupiłem na allegro pasek juz z miesiac temu za kwotę 200 zł i po czym wyszły mi pewne nagłe wydatki i niestety nie mam obecnie pieniędzy na uregulowanie tej kwoty.Teraz pytanie czy sprzedający może sprawę skierować jakoś na drogę sądową czy po prostu od allegro dostanę upomnienie o zwrot prowizji?

Zgadaj się z nim, Może będzie czekał, ale będzie cie prosił o zwrot prowizji…

pokryj mu poniesione koszty i bedzie ok.

No własnie trafiła mi sie chyba strasznie uparta osoba.Dał mi czas do końca wrzesnia "Jeśli Pana chęci co do zakupu paska są szczere i uiści Pan wpłate do

30 września to moge wstrzymać sie z egzekucją sądową. Jeśli Pan mnie

po raz kolejny oszuka to obiecuje, że spotkamy sie w sądzie, a prosze

mi uwierzyć, uwziąłem sie na tą sprawe i doprowadze ją do końca!"

A pisałem mu ze oddam mu zwrot prowizji i poniesione koszta…

Kupiłeś to masz obowiązek zapłacić za pasek a nie tylko za prowizję i inne poniesione koszta. Allegro to nie zabawa, nie kupujesz jak nie masz kasy, nie możesz w dowolnym momencie zrezygnować i zaproponować jedynie zapłatę prowizji (chyba że sprzedający okaże dobrą wolę) A ten facet się wkurzył a miał do tego pełne prawo i dlatego sie uparł żeby sprowadzić sprawę na drogę sądową… Nie masz co marudzić, zakupy na allegro to wiążąca umowa kupna-sprzedaży, więc może się chyba skończyć w sądzie. I tyle…

Ale on miał kasę, tylko mu wypadły nagłe wydatki, i pasek nie był najwidoczniej na 1 miejscu… Zapłać mu na razie za prowizje, i ładnie go przeproś :slight_smile: Napisz mu też żeby dał ci trochę czasu, Zapłaciłeś mu za prowizje i nie będzie miał powodu aby cie pozwać do sądu, a za pasek mu zapłacisz jak będziesz miał kase :smiley: Proste… Ja na allegro siedzę już 2 lata i wiem jak to jest :slight_smile: Ale jak sprzedający che mieć klientów to powinien się do nich odnosić z szacunkiem i grzecznie, a nie warczeć na nich ja to zrobił właśnie ten oto sprzedający… Jak już uregulujesz z nim e pieniądze i pasek zostanie wysłany i go odbierzesz, to spokojnie możesz mu wystawić komentarz neutrealny… Zawsze kupujący wystawia komentarz pierwszy!A potem sprzedający…

no nie wiem… chciałbyś mieć takiego klienta co od Ciebie kupuje na allegro a potem się cyka że może za “rok albo dwa” wyśle Ci kasę bo miał niespodziewane wydatki? chciałbyś się potem bujać iks czasu z takim człowiekiem? bo ja nie : /

Miałem takich klientów już bodajże 7, i do tej pory mi 2 nie zapłaciło. Ale zawsze z nimi ustawiałem tak, Zwrot prowizji i mają np. pół roku na zapłate. 5 się wywiązało z warunków i zapłaciło, ci 2 jeszcze mają chyba po kilka dni, zobaczymy, obadamy :smiley:

no jasne, możesz tak robić jeśli chcesz się “bujać” z takimi ludźmi, ale facet od aukcji której dotyczy temat nie ma na to ochoty i ma do tego pełne prawo, a Ty w swojej wypowiedzi przedstawiłeś go tak, jakby nie miał prawa albo jakby on coś zawinił i postąpił nie fair…

Wypełniasz formularz ZP i jeszcze żądasz zwrotu od osób które zrezygnowały z aukcji :?:

Sorry ale dla mnie to zwykłe naciąganie.

Ale te osoby jeszcze nie zrezygnowały z zakupu, chyba źle mnie zrozumiałeś… Tym " Wywiązało" to mi chodziło o to że w ciągu pół roku zapłacili mi za towar, a ja im go wysłałem :smiley: Jestem porządnym sprzedającym! Nie naciągałem, nie naciągam i nie będę naciągał klientów !!

jemu chodziło o to że piszesz do allegro o zwrot prowizji a mimo to transakcja zostaje sfinalizowana (mimo że po pół roku), więc zwrotu prowizji być nie powinno

No ale prowizje się płaci dlatego że trzeba czekać na przelew, trudno. Ja nie mam pewności czy on mnie oszukał i już nie zrobi mi wcale przelewu, więc za to że muszę czekać, to proszę conajmniej o zwrot prowizji, myślę że to jest dobry układ :smiley: Jeżeli mnie oszuka i nie zapłaci do końca terminu jaki mu dałem, to chociaż mam zwrot prowizji, nic na tym nie straciłem…

może ten koles zakupuje te paski na sprzedaz po zalicytowaniu :stuck_out_tongue:

Powiedz mu, że np. potrzebowałeś nagle pieniędzy na operację i nie masz na pasek xD, Może się zlituje :smiley:

A tak na serio Allegro to nie piaskownica dla dzieci,

nie masz kasy = nie licytujesz

Proste :stuck_out_tongue:

“wyszły mi pewne nagłe wydatki i niestety nie mam obecnie pieniędzy na uregulowanie tej kwoty”

-_-" Ile Ty masz lat? Nie wyglądasz na 18, a na allegro nie wolno mieć konta poniżej pełnoletności. Jak na 18 lat to jesteś trochę nieodpowiedzialny, jak coś kupujesz a potem wykręcasz się tym, że miałeś “wydatki”. To zalezy od uprzejmości kupującego, czy Ci to puści płazem, czy będzie twardo i sąd. A 200zł to też problem… Jakby to było 100 000zł to problem, a 200zł to weź pożyczkę od providenta i zapłać :evil: .

Klamotten - A ty ile masz lat!? Widać ten pasek nie był na 1 miejscu, może musiał mieć operacje jakąś, może musiał zapłacić za czynsz! Wy wy tego nie rozumiecie?! To sprzedający powinien mieć szacunek do kupującego i powinien się cieszyć że on w ogóle chciał od niego kupić a nie od kogoś innego! Masakra… Ci co piszą takie głupoty to chyba nie mieli nigdy doczynienia z allegro, najwyżej co to sobie oglądali aukcje…:!:

“Widać ten pasek nie był na 1 miejscu”

  • To po co brał się za jego kupowanie?!

“może musiał mieć operacje jakąś”

  • Przed operacją jakąkolwiek się conajmniej miesiąc czasu, a aukcja na allegro trwa max 15 dni, więc mógł pomyśleć :x

“może musiał zapłacić za czynszę”

  • To się płaci co miesiąc, więc można też rozgraniczyć wydatki -_-"

"To sprzedający powinien mieć szacunek do kupującego i powinien się cieszyć że on w ogóle chciał od niego kupić "

  • Ta, a może szef firmy na całować stopy kupującemu co kupuje coś za 200zł, na czym on zarobi ile? 40zł? :smiley: Bardzo ważny kupujący :smiley: Zapraszam do Egiptu, tam potrafią całować stopy żeby od nich kupić :lol: .

“najwyżej co to sobie oglądali aukcje”

  • Ja siedzę tam 5 lat i nie przeglądam tylko aukcji :shock:

Mistrzu, zacytuje Ci pierwszego posta:

Nagłe wydatki, jak sama nazwa wskazuje są NAGŁE, więc nie rozumiem, dlaczego kupujący zbywał sprzedającego przez miesiąc? A zapewne tak było, skoro owy allegrowicz straszy nawet drogą sądową.

o matko… już dawno nie czytałam gorszych głupot… opanuj sie trochę. zarówno kupujący i sprzedający mają swoje prawa i obowiązki, oboje powinni wywiązać się z zawartej umowy i oboje powinni szanować drugą stronę. dlaczego faworyzujesz w opisanej w temacie sytuacji Kupującego skoro poszkodowanym jest ewidentnie Sprzedający który nie otrzymał kasy za sprzedany pasek a autor tematu buja się z nim od miesiąca i mydli oczy że może KIEDYŚ tam zapłaci? Sprzedający ma prawo przekazać sprawę do sądu, jeśli Tobie by nie przeszkadzało to, że ludzie nie płacą przez miesiące za rzeczy które sprzedajesz, nie znaczy to, że inni też tak lubią. Przestań pisać jak dzieciak i pomyśl trochę logicznie