Zakupy na raty

(jeżyca) #1

Witam was, mam do Was dwa pytanka....Otóż niedługo chcę sobie sprezentowac laptopa i czy jest taka możliwość, że jak podpisze się umowę na zakup na raty,to można później po jakimś czasie zrezygnować z tych rat i wpłacić pozostałą kwotę za produkt?

To było pierwsze pytanie, teraz drugie..

Jaką markę laptopa polecacie? Bo ja tak osobiście wolę Toshibę, ale chcę wiedzieć na jakie marki warto jeszcze zwrócić uwagę... :smiley:

(sla17) #2

Nie wiem jak wygląda z ratami. Powiedz, jakie będzie zastosowanie laptopa, czy będziesz go przewoził, jaka cena i na czym ci zależy?

(baton1) #3

Bardzo możliwe że będziesz mógł wpłacić całą kwotę pozostała naraz, ale odsetki na 99% i tak będą policzone w całości jakbyś płacił całość w ratach. Dla wygody można zrobić, z ekonomicznego punktu widzenia lekko nie opłacalne (stale malejąca siła nabywcza pieniądza)

(rogacz) #4

Jedynie jak kredyt w banku weźmiesz to masz taką możliwość.

(Andrzej91) #5

Zawsze i wszędzie jest możliwość wcześniejszego wpłacenia całej kwoty. Zawsze miałem tak, że wpłacałem całość z odsetkami, a bank potem oddawał parę groszy, bo w sumie okres spłaty był mniejszy.

(baton1) #6

kredyt zawsze jest udzielany przez jakis bank, sam sklep nie ma nawet uprawnień do udzielania takich kredytów (zakupów na raty)

(rogacz) #7

@baton1 tak przez banki lub firmy typu sygma/żagiel

(Cedar) #8

Sygma to bank, Żagiel za to jest firmą pośrednicząca i docelowo też jakiś bank obsługuje dana transakcję, tu są szczegóły: http://www.zagiel.com.pl/nasza_pozycja.html