Zakupy w sieci vs w tradycyjnych sklepach

Gdzie kupujecie ? Co wolicie ? Czy boicie się zakupów przez internet ? Jakie macie z tym doświadczenia ?

Większość elektroniki kupuję przez internet, allegro. Wychodzi taniej i pewniej niż u mnie w mieście, gdzie ceny są katastroficzne, a sprzęty które były nowinkami 2 lata temu, chodzą po 2k+ :x

Internet, tu się oszczędza :lol:

ja kupuje w sklepie ale chce sobie kupić palmtopa na allegro, ale rodzice mówią że przyślą w pudełku kamień i jak to jest że jak coś kupisz i przyślą że wygrałeś aukcje to jak w emailu zwrotnym napisąć ten login coś tam czy przysyłają jakąś instrukcje czy co a jeśli nie to może ktoś napisac jak napisać ten email z informacjami

Kupuję przez internet zawsze sprawdzam dobrze sprzedawcę zanim się zdecyduję jeszcze się nie naciąłem choć ryzyko zawsze jest , Jak sprawdzisz czy sprzedawca jest wiarygodny ile sprzedał rzeczy ile pozytywów i negatywów

paczki są solidnie pakowane szczególnie takie coś jak laptop dostarczane przez kuriera .Masz wszystko - gwarancja,instrukcja .rachunek tylko zakupy po sprawdzeniu sprzedającego.Ludzie piszą opinie o sprzedającym .Nie zawsze się opłaca trzeba porównać cenę towaru + przesyłka z ceną w normalnych sklepach i wtedy podjąć decyzję o zakupie

ale pytam się o to czy by ktoś mógł podać instrukcję emeila z informacjami które np ja muszę wysłać login coś takiego jak on musi wyglądać aby przysłali mi pake z towarem i jeszcze jedno jak jest wpłat na konto to do mejla trzeba dopisać ze wpłaciłeś i czy na tym odcinku jak wpłacasz kase na poczcie trzeba podać login z allegro mejla i takie inne

Ja większość rzeczy, które kupuje to Allegro (ew. inne internetowe sklepy ale bardzooooo rzadko).

No a ubranie to wiadomo :stuck_out_tongue: Buta przez przeglądarkę nie przymierzysz xD albo jakiejś bluzy, spodni etc.

No i jak przedmówcy: Internet to oszczędność :lol:

mam niemałe doświadczenie z kupnem jak i sprzedażą na allegro i nigdy nie zdarzyło mi się, aby jakakolwiek rzecz, którą kupiłem na allegro nie działała, albo tymbardziej w ogóle nie doszła, czy coś w tym stylu:P

najważniejsze to kupować towar od sprawdzonego sprzedawcy, najlepiej takiego, który ma miano SS(Super Sprzedawca) i masz wtedy pewność, że są to rzeczy zgodne z opisem w aukcji, no i na zdjęciach używanych rzeczy nie zawsze widać wszystkie rysy, pęknięcia i inne wady.

EDIT: w większości aukcji wystarczy jak wyślesz sprzedawcy jaką formę płatności chcesz wybrać, pobranie lub przelew i to jest tyle, a podczas wybieraniu przelewu podczas wpłaty na rachunek musisz w tytule wpisać numer aukcji, na której zakupiłeś przedmiot oraz Twój nick

Ja też ostatnio coraz więcej kupuję w sieci. Po prostu sporo taniej jest niż w sklepie i to niemal wszystko jest tańsze.

A ryzyko ? No zawsze jakieś tam jest - a to towar przyjdzie wybrakowany, połamany, nie taki jak chcieliśmy, odsyłać trzeba potem na swój koszt, długo rozpatrywane reklamacje itd.

Najgorzej jest właśnie przy zakupie tych najtańszych rzeczy, bo jeśli przyjdą uszkodzone (ja już tak miałem), to koszt odesłania towaru do sprzedawcy może podwoić nam ich wartość. 8)

Jakby nie patrzeć sporo osób kupuje buty, np. z Allegro :smiley:

Przy wpłacie większej gotówki unikam wpłaty na konto wolę płacić po otrzymaniu towaru , piszesz do sprzedawcy o potwierdzenie zakupu czy towar jest zgodny z opisem pytasz się o co chcesz musi ci udzielić odpowiedzi nie miałem z tym nigdy problemów nie podajesz loginów na kwitach wejdź na allegro musisz sie zarejestrować przeczytaj regulamin wszystkiego sie tam dowiesz od czego Google.

ja również nigdy nie miałem problemów, ale z wpłatą na konto zarówno jak za pobraniem problemów nie ma, oczywiście podczas kupna od sprawdzonego sprzedawcy. Z droższych rzeczy kupowałem już części do kompa, komórki itp. i zawsze wpłata na konto i żadnych problemów.

EDIT: zawsze podaję nr aukcji oraz nick z allegro w tytule przelewu, aby bylo sprawniej i szybciej, wiem z doświadczenia i o to samo proszę osoby kupujące jakiekolwiek rzeczy u mnie.

Jak zepsuje mi się np. myszka to nie będę czekał tygodni zanim mi dojdzie .

Droższe sprzęty tylko na allegro. Mieszkam w takiej miejscowości że ceny są duuuże

Np . Pendrive 2 Gb w kolorach polski . Allegro : 9 zł , real - 49 !!

No właśnie, ale pewnie już je nosili i mają taki sam rozmiar i wymiary to wiedzą co kupują :stuck_out_tongue: