Załączniki w outlooku nie otwierają się

Witam! Niedawno zainstalowałam program G Data AntiVirus+Firewall. Od tego czasu w mojej poczcie nie otwierają się załączniki. Muszę je zapisywać na dysk i dopiero otwierać. Czy ktoś wie o co chodzi? Z góry dziękuję za pomoc.

To ograniczenie wprowadził program G Data AntiVirus+Firewall. Poszukaj opcji dotyczących poczty. Osobiście nie lubię tego oprogramowania bo jest bardzo rozbudowane i wymaga szybkiego procesora.

No właśnie, pewnie masz rację. Chyba on musiał je sobie długo poskanować. Teraz jest już ok. Ale to by było za dobrze. Teraz mam problem z wysłaniem większych załączników. Niby wyłączyłam funkcję skanowania poczty wychodzącej, ale on nadal skanuje i to trwa wieczność. Dostaję komunikaty, że nie może połączyć się z serwerem i czy ma czekać. Wcześniej takich komunikatów nie miałam. Czy to też wina tego programu? Czy da się go jakoś ustawić, by można było normalnie wywyłać pocztę? Ręce mi opadają.

Nie doradzę konkretnie, ponieważ nie zainstaluję oprogramowania G Data AntiVirus+Firewall bo Windows na procesorze 900 MHz ulega zamrożeniu więc odsyłam do pomocy programu i czasopism komputerowych. Dodatkowo radzę zmienić oprogramowanie antywirusowe np. na Avasta a firewall na Outpost nawet na wersję darmową

Nie wiem co się stało, ale jest już wszystko ok. Nic nie zmieniałam w ustawieniach. Podejrzewam i o tym wcześniej nie pomyślałam (głupia pałka), że on się aktualizował i to muliło komputer. Procesor mam 1,61 GHz. Dziękuję za pomoc i jeśli znów zacznie mulić, to chyba wezmę pod uwagę twoje sugestie.