Załączone programy do Acerów

Witam!

Zwracam się przede wszystkim (ale nie tylko) do posiadaczy laptopów Acer.

Do laptopa załączone są programy. Chodzi mi zwłaszcza o: CyberLink PowerProducer 2 Gold i NTI CD & DVD-Maker 7.

Czy są spolszczenia do tych programów?

Może ma ktoś jakąś skróconą instrukcje obsługi po polsku tych programów?

Proszę o pomoc – poradę.

spolszczeń poszukaj w necie ale raczej nie będzie ich

czego konkretnie poszukujesz w instrukcji?

Witam

Co się tyczy NTI CD & DVD Maker 7 mam następujące pytania:

  1. wypalam płyty poprzez opcje DATA:

· co to jest Mixed Mode i do czego służy?

· jak zmienić nazwę nowej nagrywanej płyty (gdzie ta opcja?)

  1. Oprócz Backupu nie wiem dokładnie, zwłaszcza w podopcjach, do czego służą – Video, Audio, Photo, Copy?

  2. Czy Copy to jest tzw dysk wirtualny?

Mam Acera Aspire 3000WLMi prawie rok. Nie miałem poprzednio do czynienia z tego typu programami. Nagrywałem programy na dyskietki. Kumple maja Nero spolszczone i nie bardzo wiedzą jak mi pomóc. Wiem, że temat mój jest rozległy, ale w necie nic nie znalazłem, a i w czasopismach komputerowych nie widziałem opisu - jak się obsługuje te programy.

Dziękuje za podpowiedz, poradę.

:lol:

Więc tak:

  1. A Mixed Mode CD contains a combination of CD-ROM tracks and CD-DA tracks. The first track on the disc is a CD-ROM track, and the rest are CD-DA tracks, czyli jest to połączenie nagrywania zwykłej płyty cd z danymi oraz płyty audio

Nazwę płyty zmiweniasz w File->Disc Layout Properties … Volume->Volume name

  1. Video to tworzenie płyt video. Możesz nagrać VideoCD, płytę często spotykaną w gazetach. To zwykłe CD przypominające zawartością (menu itd.) filmy DVD, ale w gorszej jakości. Możesz również tworzyć DVD.

Audio to tryb zapisu płyt kompaktowych do Hi-Fi czy CarAudio.

Photo to tryb nagrywania samych zdjęć i nagrywania zdjęć z autopokazem także w formie filmu (Cinematic).

  1. Copy to nie dysk wirtualny. Copy to kopiowanie płyty. Kopiowanie bez żadnych zmian. Dysk wirtualny stworzysz poprzez zmianę nagrywarki na “Disc Image Writer” u dołu okno w którym wybierasz pliki do kopiowania. Ale Demon nie czyta plików z NTI (format ncd). Może jakiś inny program sobie z tym radzi, nie wiem.