Zalety Visty

Sory jesli taki temat juz bul

Ciekaw jestem w czym wista jest lepsza od XP

kompa wykorzystuje glownie do do gier internetu i ogladania filmow

czy vista moze zaoferowac mi cos wiecej niz XP w tych kategoriach ?

W grach może Ci zaoferować mniejszą płynność. :mrgreen:

Spadek wydajności ponad 30%

Na moim lipnym sprzecie XP - DM03 3100pkt.

VISTA - DM03 2100pkt.

Plus: DX10

Minus: nowe gry, nowa karta, nowy 1GB ramu ;]

Ocena: jednak 10 daje co nieco ale jeszcze trzeba z ten roczek odkładać na sprzęt żeby się z tego cieszyć!

Plus: Aero

Minus: 1GB zajętego dysku niczym.

Ocena: no jednak postęp ale kiedyś też go byś dokupił!

Plus: nowy interfejs

Minus: xp ma lepszy :stuck_out_tongue: zamula + patrz punkt 1 minusy :slight_smile:

Ocena: nowy menadżer zadań jest fajny, ale to całe zamulanie czy jest warte

Koszta, koszta – ale trzeba to mieć – Bill G.

nim gorszy sprzęt tym większy spadek wydajności

zalety systemu vista można docenić dopiero gdy ma się sprzęt na miare dzisiejszych czasów ponieważ i system jest bardzo nowoczesny

mam 64 bitowy dwurdzeniowy procesor i karte która obsługuje DX 10 wiec vista jest jednyną alternatywą która potrafi wydobyć to co najlepsze z tego sprzętu sprawiając że komputer wchodzi na wysokie obroty- zatem

jesli nażekacie że vista wam “muli” gry czy coś innego to znaczy że wasz sprzęt nie jest na tyle nowoczesny by można na nim instalować viste.

jeśli nażekacie że zabiera za duzo miejsca i że aero zabiera “aż” 1 Gb to nie zdajecie sogbie sprawy że normą dziś jest dysk o pojemności 300 - 400 GB i"

rada- albo zostańcie i przy XP albo modernizujcie sprzet

prawda jest taka że system vista został pomyślany dla obecnie sprzedawanych komputerów w sklepie (myśle o nowych prockach kartach itp) oraz komputerach będących w sprzedazy za rok czy dwa dla których vista nie bedzie żadnym wyzwaniem, a większośc ma komputery których prametry są przystosowane do pracy z XP !!

i tyle

Łygi przesadzasz. Sam nie mam jakiegoś rewelacyjnego sprzętu (Athlon 3000+, 1,5 GB RAM, GF 7600GS) i Vista chodzi u mnie bardzo dobrze, w niektórych przypadkach nawet lepiej niż XP. Co do gier, to faktycznie “muli”, ale jako że gram sporadycznie i mam do tego XP-ka to w niczym mi to nie przeszkadza. Tak więc nie jest prawdą, że do Visty potrzebny jest super nowoczesny komputer, myślę że starczy nawet taki średniej klasy.

ej no nie mam super nowowczesnego komputera bo mnie nie stać na najlepsze co jest na rynku (mało kogo stać na 4 GHz procki i super Ramy za 2000 zł) mam po prostu nowoczesany komputer i wcalenie twiersdze że na starszych komopach vistanie bedzie chodziła płynnie