Zalogowanie do systemu nie jest teraz mozliwe(...)

(Dejk Seba) #1
Zalogowanie do systemu nie jest teraz możliwe, ponieważ domena KOMP3200 nie jest dostępna.

Taki błąd pokazuje mi się po próbie zalogowania do systemu z któregokolwiek z kont lokalnych, w trybie awaryjnym to samo, najciekawsze jest to, że nigdy nie korzystałem z domeny. Stało się tak po zainstalowaniu iTunes i usunięciu go ze startu systemu HijackThis'em, a także usunięciu z harmonogramu Update'era który się tam wpakował, także od iTunes. Oczywiście KOMP3200 to moja nazwa komputera, da radę uratować system bez reinstalacji? Jeżeli pomoże to mam Windows XP Professional z Service Pack'iem 3, oraz włączonymi Aktualizacjami Automatycznymi w trybie Ręcznym. :smiley:

Dziękuję za pomoc.

(goomish) #2
  1. Sprawdź, czy w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon wartość cachedlogonscount jest ustawiona na 10.

To samo możesz sprawdzić/zmienic w Start -> Uruchom -> gpedit.msc -> Konfiguracja komputera -> Ustawienia systemu Windows -> Zasady lokalne -> Opcje zabezpieczeń-> Logowanie interakcyjne: liczba poprzednich zalogowań do buforu (w przypadku niedostępności kontrolera domeny)

(Dejk Seba) #3

OK na PcLab mi powiedzieli o ERD Commanderze, więc w rejestrze będę mógł zmienić, ale jak już napisałem, nigdy nie korzystałem z domeny!

EDIT: w rejestrze tak miałem ustawione, macie inne pomysły? Bardzo proszę, system 1,5 roku ładnie śmigał, jest za młody żeby umierać!

(Dejk Seba) #4

Problem rozwiązany, można zamknąć!

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=429772 - tutaj został rozwiązany, zostawiam dla potomności!