Założenie domowej sieci WiFi


(Fiszer9) #1

Witam chciałbym założyć domową sieć WiFi (nic kompletnie na tym temacie się nie znam) o zasięgu mniej więcej 7 metrów, (jak czytałem trochę sporo routerów ma zasięg do 5 metrów, i nie wiem czy taki wystarczy) z internetu osiedlowego. W jednym komputerze mam wbudowane WiFi Intel w drugim muszę dokupić na USB. I w związku z tym mam parę pytań:

  1. Jaki router?

  2. Jaka antenka WiFi na USB? (najtańsza czy jakaś lepsza?)

  3. Czy muszę kupować coś jeszcze?

  4. Jak to zrobić?


(Mmiszczuk) #2

Gdzie wyczytałeś zasięg 5 m bo to bzdura.

Nie napisałeś w jakim standardzie chcesz zbudować sieć 802.11g czy 802.11n.

Nie napisałeś w jakiej kwocie chcesz się zmieścić.


(Darek88r) #3

Witam, pod pojęciem Internet osiedlowy tzn. ze Internet dostajesz przez kabel Ethernet, jeżeli tak to musisz zakupić jedno z 2 urządzeń, które wymienię. Pierwszym tańszym urządzeniem będzie np. TP-Link TL-WA501G jest to bardzo proste urządzenie za małe $. Drugim już o wiele lepszym urządzeniem, które pozwoli na korzystanie z Internetu do 20Mbps jest APPro 2405 WISP Access Point, koszt większy, ale możliwości o wiele większe. Co do karty Wifi to może być taka http://www.cyberteam.pl/produkt/show/1010/TP-LINK-USB-TL-WN422G-HighPower-2.4GHz-54Mbit/s.html ewentualnie na pci każdą z chipsetem atherosa, a jak to ustawić. Kabelek od Internetu podłączasz do portu WAN w routerze następnie podpinasz kabelkiem do kompa, logujesz się na urządzenie ,otwierasz przeglądarkę i wpisując adres ( pewnie to będzie 192.168.1.1) I potem będziesz musiał podać swoje dane, które dostajesz od operatora IP itp. albo ustawić pobieranie adresu przez DHCP. Na 99% pewnie będziesz musiał albo podać mac urządzenia operatorowi albo zmienić w nim mac. W tp linku nie wiem czy da się zmieniać mac, ale w appro na 100% się da.

ps potem sprawdzę czy można zmienić mac


(Fiszer9) #4

Jak napisałem nie wiem kompletnie nic w tym temacie, i nie wiem co oznacza "802.11g czy 802.11n."

Internet jest szybkości do 2,5 mb więc chyba jakiegoś potężnego urządzenia nie potrzebuje.

Nie wiem także co oznacza mac, mogę prosić jaśniej trochę? ;<


(Mmiszczuk) #5

Niezły z ciebie leń, skoro nawet nie chce ci się użyć wyszukiwarki. Pierwszy wynik i wszystko wiadomo. Takim ludziom jak ty nie powinno się pomagać.


(Fiszer9) #6

qwerty jeżeli chodzi o prędkość a tylko tyle rozumiem to ten g wystarczy, czytałem to ale nie znam się na tym dlatego napisałem 2,5mb byłem przekonany że o prędkość neta chodzi, jeżeli się mylę to mnie popraw


(Sli512) #7

Poczytaj


(Fiszer9) #8

Czytałem to już, chyba te "g" będzie dobre

UP