Załozenie hasła na komputer

Chce założyć haslo na komuter.

Mialo by to wygądać tak:

Właczam komputer

i zamiast pokazania pulpitu najpiew wymagane jest hasło.

mam XP sp2

Da rade takie cos? jesli tak to prosze o pomoc. Screeny mile widziane

utwórz nowego użytwkonika w Panel sterowania --> Użytkownicy i poprostu ustaw hasło dla tego użytkownika

Albo hasło w BIOSIE :mrgreen:

lub nie musisz utwarzać nowego użytkownika tylko założyć hasło na admnistratora :x

w biosie jest lepsze :lol:

Hasło na BIOS jest wg mnie gorsze bo można je usunąć resetując BIOS. Hasła przy logowaniu do Windows tak łatwo się nie da ominąć.

Start >> Uruchom >> syskey.exe

Pojawi się ekran mówiący, iż baza danych użytkowników i haseł jest już chroniona za pomocą dodatkowego szyfrowania.

Aktualizuj >> Hasło startowe, po czym wpisz Hasło i Potwierdź hasło które ma zabezpieczać dostęp do bazy danych użytkowników podczas procesu startu twojego komputera

Hasło można zrobić na dyskietce i wtedy systemu nie uruchomisz bez klucza z dyskietki

:slight_smile:

No w panelu sterowanie w kontach uzytkowników mozna ustawic na BIOS tez ale tego to raczej ja bym osobiscie nie ustawiał. A ta kombinacja co powiedział Leon$ jest bardzo ciekawa. Moze kiedyś to zrobie ale jak bede miał prywany komputer i nie bede sie z nim z nikim dzielił.

pewny jesteś:?:>

wczoraj to samo twierdził kumpel z pracy jak mu robiłem laptopa;)

p.s.

jezełi chcesz już zabezpieczyć windowsa, to zrób to spod tryby bezpieczeństwa i załóż hasłą na “wszystkie” konta jakie masz w systemie…

na te “ukryte” też… ;}