Założenie wtyczki SMA-RP

Otóż kupiłem sobie taką wtyczkę o taką i mam pytanie czy tą złotą obręcz (nie wiem jak to się po fchowemu nazywa :PP)mogę skurczyć zapalniczką ??? zaciskarki nie mam a kombinerkami raczej nie wyjdzie…

Nawet palnikiem sie nie da skurczyć :). Najlepiej mieć zaciskarke lub prubować kombinerkami(zaciskarka robi sześciokąt).

i jeszcze jedno pytanie…bo rozumiem że ten bolec trzeba zlutować do żyły miedziana kabla tylko ile mm musi wystawiać taka żyłka?

Tak żebyś mógł zlutować.

ale żeby zlutować to mogę uchwycić przy 3 mm i przy 1cm a ja chciałbym wiedzieć ile ok. tak optymalnie tego trzeba

Kombinerkami to CI się raczej nie uda, a kabla to tak na oko wypuść tak żeby wystawało z tej dziurki troszkę nie za wtyczkę lecz dziurkę.

a czy tą obręcz jak nie kombinerkami to tylko zaciskarką???

Przynajmniej ja tam używałem do RJ-45 zaciskarki, H-155 nie zaciskałem.

Ale wątpie aby Ci się ta sztuka udała dobrze innym sprzętem niż zaciskarką, bo trzeba do zaciskarki dużej siły a kombinerkami to co najwyżej byś wtyczkę zniekształcił.

Ewentualnie możesz spróbować nie zakładać obręczy tylko zlutować do wtyczki i zaizolować.

zaizolować czym???Taśmą???

Tak.

Powinno działać nie próbowałem tak robić ale jak nie masz zaciskarki to ci tylko takie rozwiązanie pozostaje. Nie mam pojęcia jak to wpłynie na jakość sygnału ale moim zdaniem żadne lub niewielkie powinno działać.

o dzięki działa. Sygnał dobry net chodzi jak nigdy (aż miło :smiley: ).Zacisnąłem leciutko kombinerkami i dla bezpieczeństwa okleiłem to taśmą. żyłka z kabla wystaje 1 cm i lekko chwyciłem cyną i wszystko śmiga wielkie dzięki za okazałą pomoc! !!

Gratulację, eksperymentów :smiley: Na przyszłość może jednak nie zawsze będę używał zaciskarki ^^ :mrgreen:

zdjąłem przed chwilą taśmę izolacyjną i net działa gorzej :mrgreen: myślałem że ta taśma to nic nie daje a jednak…

kurczę pogorszył się zasięg podejrzewam o to wtyczkę bo widziałem że anteny mi nie zasypało a u dostawcy wszystko wporzo.Ma ktoś może jakieś zdjęcia jak powinno to wyglądać, bo może żnie zrobiłem :roll:

i mam jeszcze pytanie: Czy ta siatka na kablu co jest, to ona może dotykać bezpośrednio wtyczki???

ta siatka to tzw oplot i musi dotykać obudowy wtyczki.

cały kabel składa się z pary przewodów: “gorącej żyły” (tego w środku) i właśnie oplotu.

te tulejke ściśnij maksymalnie kombinerkami, zrobi Ci się o przekroju owalnym, ale będzie przytrzymywać oplot do wtyczki.

znacznie poprawiło się wczytywanie stron ale zasięg ten sam…