Zamarzanie systemu

Witam

Od 2 dni borykam się z pewnym problemem.

Otóż po uruchomieniu komputera wszystko się pięknie uruchamia, lecz po ok. 2 minutach po prostu zamarza. Myszka staje, muzyka nie leci, po prostu amen.

Laikiem w dziedzinie komputerów nie jestem ale to mi przysparza jednak mały problem.

Sprzęt cały sprawny, temperatury i napięcia w normie, zasilacz, ram etc. wszystko jest sprawne na 100%. Skąd wiem? Bo sprawdziłem system na innym nowo złożonym PC i tam jest ten sam objaw.

Problem zaczął się przy składaniu w/w nowego pc’ta dla brata. Cały sprzęt działał, a że na moim starym dysku miałem wiele niezbędnych rzeczy to go podłączyłem. Jednak nie było jeszcze wgranego systemu i system został od razu zbootowany z mojego dysku.

Przy uruchomieniu od razu zaczęło instalować domyślne sterowniki dostępne w winxp sp2 takie jak pciex, kontrolery etc.

Właśnie od tamtego momentu dodawania sterowników tak się zaczęło dziać. Myślę że wina leży po stronie softu, lecz ni jak mam możliwość usunięcia sterowników (o ile to ich wina) bo po prostu nie zdążam, system zbyt szybko zamarza.

Proszę o jakieś rady.

Pozdrawiam

Jedyne co pozostaje to REINSTALKA. A może próbowałeś PRZYWRACANIA SYSTEMU ?

jak rozumiem, wsadziles stary dysk do nowego kompa ?

czasem xp ruszy, czasem robi problemy j/w - boot z cd-instalacja-naprawa

Format mi się nie widzi, mam zbyt dużo zainstalowanego oprogramowania i innych niezbędnych rzeczy których nie da sie przenieść do nowego systemu.

Przywracanie systemu wyłączyłem dalej jak rok temu.

Tak

Nie, rusza zawsze, ale za to tryb awaryjny nie chce w ogóle ruszyć… Naprawa - no tak, ale czego?

naprawa systemu - zainstaluje od nowa sterowniki, sp2 itp.

‘moje dokumenty’ warto skopiowac, reszta zostanie bez zmian, format nie jest potrzebny