Zamawianie Kubuntu


(system) #1

Witam

Chciałbym sobie zamówić Kubuntu, skorzystałem z poradnika http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=92893. Weszłem na stronę tam podaną i mam formularz, z wypełnieniem nie mam problemów, ale nie wiem o co chodzi z tym:

Coś trzeba wybrać, a nie wiem co, i czy za te zamówienie coś zapłacę??


(Maniooo666) #2

Witam,

zerknij tu:


(Mir Hag) #3

Najpierw trochę pomoralizuję: Tak jak napisał powyżej maniooo wersja 6.10 nie jest wysyłana, więc jeżeli zamierzasz z niej korzystać to lepiej nie zamawiaj tych płytek (z wersją poprzednią) tylko po to żeby je potem wyrzucić. Ale jeżeli chcesz mieć właśnie wersję DD z długim czasem wsparcia (np. do firmy, szkoły itp) to śmiało.

A teraz odpowiadam na właściwe pytanie: musisz wybrać ile płytek chcesz dostac i jakiego rodzaju: masz do wyboru wersję PC (czyli klasyczną - pójdzie na 99% na każdym PC-towym procku) i 64 czyli przeznaczoną na 64 bitowe procesory (nawet jeżeli masz taki procek to odradzam bo jest trochę problemów i roboty). Proponuję wybrać wersję 5 PC - jeżeli któraś płytka będzie machnięta to będziesz miał zapas a po co Ci więcej? Chyba, że masz kolegów którzy też chcą, to lepiej zamówić raz więcej żeby nie narażać Canonical na podwójne koszty przesyłki. Możesz też (jeżeli naprawdę masz powód) złożyć inne zamówienie (np. 30 płytek bo prowadzisz szkolenie czy coś w tym stylu), ale musisz uzasadnić prośbę.

Płytki dostaniesz całkowicie za darmo pocztą lub kurierem (zależnie od ilości).

Pozdrawiam


(system) #4

Ok dzięki za informacje, ale jeszcze zapomniałem zapytać jaka to wersja będzie na tych płytach - Desktop CD czy Alternate Install CD??


(Mir Hag) #5

Desktop.

Pozdrawiam