Zamazane zdjęcia przeniesione z aparatu

Nie wiem, czy to dobry dział. Przeniosłem zdjęcia z aparatu na dysk i okazało się, że są one dziwnie zamazane. Oto przykład:

sa43350.th.jpg

Dziwi mnie to, że rozmar na dysk jest prawidłowy (np. 1.8 MB), a miniaturki też są w porządku. O co chodzi?

Witam

Moim zdaniem to są błędy na karcie pamięci, miałem podobną sytuację po zakupie karty pamięci do mojego Sony DSC W30 i miałem podobne symptomy tzn po zrobieniu zdjęcia i przeniesieniu go na dysk, ucinało mi połowę zdjęcia lub nawet więcej niż połowę. Spróbuj sformatować kartę pamięci w aparacie. Poszukaj odpowiedniej opcji w menu. Od dawna tak masz z tymi zdjęciami? Wcześniej było ok?

A najlepiej załatw drugą kartę pamięci od kogoś i sprawdź czy będzie to samo. Sprawdź jeszcze jedną opcję, tzn wyjmij kartę pamięci z aparatu i zrób zdjęcie na wbudowanej pamięci i wtedy przerzuć fotki na dysk. I zobaczysz czy będzie ok.

Sytuacja była taka: kupiłem kartę Kingston microSD z adapterem 2 GB i przerzuciłem zawartość starej karty na tą nową. Niby było ok, ale po zrobieniu paru zdjęć wczoraj okazało się, że tylko te wczorajsze (zrobione na nowej karcie) są ok, a te starsze właśnie takie, jak opisałem. Co ciekawe, po wrzuceniu zdjęć ponownie na kartę są ok.