Zamazanie ikon w vista home basic

(Re Served2) #1

Od pewnego czasu na pupicie czy nawet na rozwinięciu pasku start zostały zamazane ikony (rys. 1), a także wchodząc w partycje C zamiast folderów są ikony jak na obrazku (rys. 2). Proszę o pomoc i żeby obezło się to wszystko bez formatu.

post-74336-13856533680528_thumb.jpg

post-74336-13856533680885_thumb.jpg

(MarS) #2

Widocznie zacząłeś używać jakieś alternatywnej powłoki, np. WindowsBlinds, która namieszała w systemie...

(Re Served2) #3

Więc co mam zrobić?

(MarS) #4

Odinstalować albo zmienić na inną. Ta obecna najwyraźniej nie jest Ci pisana 8)

(Re Served2) #5

ale ja nawet nie wiem, kiedy, co zrobilem... wiec jak mam to cos odintalowac? prosze o pomoc?

(MarS) #6

Poszukaj w module odinstalowania programów. Zresztą na pewno ładuje się przy starcie ten program do zmiany wyglądu interfejsu. Na pewno go namierzysz choćby po nazwie

(Re Served2) #7

Ale ja tego naprawdę nie mam. To się stao w taki sposób, że podczas grania w CS chciałem wejsc na gg i nie wychodizlem z gry tylko wlaczylem otwarcie paska start aby mi sie zminimalizowalo i za jakim azem stalo sie, co stalo.... wiec?

(MarS) #8

Bardzo dziwne. Restart nie pomaga?

(Re Served2) #9

niestety nie, to juz jest jakos tak od tygodnia... ;/ co robic?

(MarS) #10

Mogę się mylić, ale ja bym jeszcze spróbował skasować plik iconcache.db z katalogu profilu AppData\Local i restart systemu

(aero) #11

A nie instalowałeś jakiegoś tweakera do usuwania strzałek przy skrótach programów ?

(p@wel) #12

Spróbuj przy starcie F8 i wybierz Ostatnia Dobra Konfiguracja.