Zamazujący, dzielący się ekran na nowym sprzęcie


(Splawikgwo) #1

Witam, zaczynając od zamówionego zestawu koło 28 grudnia 2011 to dzisiaj wciąż męczę się z niedziałającym sprzętem który kupiłem na morele.net

Wysyłam z miejsca 50zł za pomoc w rozwiązaniu problemu aby zestaw nareszcie był sprawny bo już jestem na skraju załamania nerwowego.

Zestaw:

Problem:

Opisałem go dokładniej na innym forum jednak bez rezultatów ( http://forum.pcforma...na-100-t?page=2) , kolega polecił mi napisać tutaj więc to robię :slight_smile:

mój problem głównie widać na filmiku :

http://wyslijto.pl/plik/bysnkhhhet

lub

http://www.sendspace.pl/file/27e44c7563b0a1d89ca316f

W skrócie, włączam pc, instaluje windowsa sterowniki itp itd (próbowałem juz chyba z 10 i każdy inny i to samo) robię cokolwiek, np włączam youtube, siedzę na gg czy gram w coś to po jakiś 5-10 min od odpalenia pc-ta robi się problem z obrazem jak na filmiku. Ekran zaczyna się dzielić na pół, skaczą piksele, obraz się zamazuję. Najczęściej po tym wywala czarny,szary w paski czy jakiś inny screen i pozostaje twardy reset. Większość osób wskazywała na uszkodzoną kartę graficzną jednak odesłałem ją do serwisu i odpisali:

""12h+6h testu karty jest odpowiednim czasem na test który przeszedł prawidłowo. Towar sprawny""

Nie mam pojęcia w czym problem, jestem bardzo zdenerowowany faktem czekania już miesiąc i olewania mnie przez ich serwis.


(igrek) #2

Ok, a sprawdzałeś inny monitor? Różne wersje flasha? I inną kartę graficzną? Próbowałeś bez sterowników grafiki? Testowałeś RAM? I resztę podzespołów? Tak się dzieje tylko na youtube? Gry działają normalnie? Na innych serwisach wideo masz to samo? Nie wykluczone że procesor jest uszkodzony bo i takie anomalia się czasami zdarzają. Musiałbyś wszystko oddzielnie testować.


(Gracz Online) #3

Sprawdź zachowanie się monitora w 3D i 2D w rozdzielczości 1024x768x32 bit 60 Hz przy wyłączonym skalowaniu obrazu czyli zachowaniu proporcji, formatu 4:3. Podziel się zaobserwowanymi spostrzeżeniami. Rozwiązanie problemu moim zadaniem jest w konfiguracji.


(Splawikgwo) #4

Nie mam możliwości sprawdzić innego monitora, ani karty graficznej przeprowadziłem się tu niedawno i mało osób znam. Bez sterowników grafy nie próbowałem, spróbuję. Ram testowałem 2 programami 0 błędów. Inne podzespoły nie jestem pewny czym testować np procek czy zasilacz jakieś sugestie?

zaraz sprawdzę i dam znać


(igrek) #5

Procesor OCCT bądź Orthos, co do zasilacza to tylko i wyłącznie miernik. Na razie tyle ode mnie.


(Splawikgwo) #6

Testowałem te ustawienia na takich ustawieniach jak mówiłeś (dla pewności pokazuję sreeny) programem PerformanceTest Software ( http://www.passmark.com/download/pt_download.htm)


TEST 1024x768x32 bit 60 Hz przy wyłączonym skalowaniu obrazu (jak na screenach) w formacie 4:3 (rozumiem, ze chodzi o 16:9 bo nic nie zmieniałem) w 2D:

filmik: http://www.youtube.com/watch?v=AHoay77M ... e=youtu.be (lub w paczcie plików niżej)

spostrzeżenia: 0 problemów podczas testu jak i po, żadne pixele się nie wyświetlają, ani zamazywanie obrazu czy inne

wyniki: http://i42.tinypic.com/2crvrls.png

TEST 1024x768x32 bit 60 Hz przy wyłączonym skalowaniu obrazu (jak na screenach) w formacie 4:3 (rozumiem, ze chodzi o 16:9 bo nic nie zmieniałem) w 3D:

filmik: http://www.youtube.com/watch?v=2Je_lG78 ... e=youtu.be (lub w paczce plików trochę niżej)

spostrzeżenia: zaczynają się błędy, zamazane piksele, obraz się zaczyna dzielić, czarne paski na ekranie, wszystko jest na filmiku. Co więcej jak po takim czymś czasami włączę youtube obojętnie jaki filmik to obraz wrac do 'normy' jakby się resetował, to też widać na filmiku. od 0:42 na filmiku widzimy, że się zaczyna psuć.

wyniki: http://i44.tinypic.com/2ikz2wm.png

Ogólne screeny z benchmarka: (jak widać mam 8gbramu a liczy mi tylko jako 4, też coś jest nie tak)

cpumark- http://i42.tinypic.com/2lstod3.png

disc- http://i44.tinypic.com/20zbfyo.png

memorymark- http://i39.tinypic.com/2r6pjxu.png

ogólne - http://i44.tinypic.com/2hyaonk.png

paczka screenów jak ktoś nie chce oglądać przez przeglądarkę razem z filmikami : http://www.sendspace.pl/file/c04f989c4c8b636a12c68ec


testowałem też procek programem OCCT :

http://imageshack.us/photo/my-images/40 ... volt3.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/69 ... volt5.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/25 ... olt12.png/

paczka screenów jak ktoś nie chce oglądać przez przeglądarke: http://www.sendspace.pl/file/f4145bf2865ab0b1bc4ea5c


(Splawikgwo) #7

no i dość ważny chyba szczegół, w trybie awaryjnym wszystko działa OK chociaż za bardzo nie mogę tego powiedzieć na 100% bo nie odpalę tutaj programu typu video card stability czy innego do przetestowania grafy


(igrek) #8

W awaryjnym działa ok, bo są ładowane tylko podstawowe sterowniki windowsa.


(Splawikgwo) #9

zmieniałem kable, majstrowałem i obecnie nawet pc mi się nie chce odpalić, świeci się czerwona lampka przy boot device co to znaczy?


(igrek) #10

A po co zmieniałeś kable? Jakie kable zmieniłeś?


(Splawikgwo) #11

Zmieniłem tylko zasilanie procesorana EATX12 V 8 pin wcześniej miałem na 4pinach, ktoś mi tak polecił zrobić obecnie tak środek wygląda

http://i43.tinypic.com/bgod4l.jpg - 6cio pinowy pcie od karty graficznej

http://i44.tinypic.com/k1c1g.jpg - 2x 6cio pinowe pcie od karty graficzne,

http://i43.tinypic.com/20911yd.jpg - 2x6cio pinowe sloty na karcie graficznej tam montuje te 2x pcie kable

http://i43.tinypic.com/34g83k7.jpg - z bliższego ujęcia 2x 6pinowe do grafy

http://i42.tinypic.com/258o68i.jpg - tutaj idą te 2x6pinowe od karty graficznej

http://i43.tinypic.com/4trolj.jpg - tutaj te 8pinowe "EPS12 V 8-pin" ktore właśnie podłączyłem, wcześniej był podłączony tylko ten 4pinowy który zwisa na górze

http://i43.tinypic.com/jh515i.jpg - tutaj podłączam ten 8pinowy od procka, wcześniej nic nie było tu podłączone, ten 4 pinowy nie mam pojęcia gdzie był podłączony, kable od niego idą gdzieś do środka zasilacza

http://i39.tinypic.com/20kavcg.jpg - tutaj z bliska ten 8 pinowy od procka

EDIT. już uruchamia się prawidłowo jednak musiałem zmienić wejście dvi z tyłu obudowy na drugie (bo są 2 górne i dolne) na tym się odpala ok