Zamiana DDR 400MHz na DDR2 667MHz

Czesc. Mam obecnie pamięci Kingston 2x512MB DDR 400MHz. Mam możliwość zamiany tych pamięci na moduł Kingston 1GB DDR2 667MHz.

Muszę tylko dopłacić 30zl. Pamięć na którą mogę sie zamienić jest całkowicie nowa. I tu własnie jest moje pytanie :slight_smile: Czy po wymianie na tą pamięć 1GB 667MHz dużego “kopa” dostanie mój komputer? Jakie będą różnice w wydajnosci i czy wogole sie opłaca ta wymiana. Czy lepiej zostać przy dualu czy zamiana w singla? :smiley:

Jakaś różnica wydajności będzie ale niewielka…nie licz na cuda.

Różnica będzie niewielka,płyta musi oczywiście obsługiwac DDR2,zazwyczaj patrzy się na ilośc pamięci,nie na ich typ,lepiej miec 1 GB zwykłego ramu,niż 512 MB jakiegoś bajeranckiego,chyba,że ktoś planuje podkręcac komputer i chodzi mu o lepsze moduły pamięci,nie poleca się mieszac typów,jeśli twoja płyta obsługuje DDR2 możesz spróbowac,ale nie poleca się wkładac obok niej pamięci innego typu

Ja bym brał DDR2 później dokupił drugą kość 1 GB.

Dual to 5-15% procent wydajności więcej.

moja plyta obsluguje DDR2. Moze sie jeszcze troche wstrzymam, dozbieram kasy i kupie 2x1GB 667MHz DUAL :slight_smile:

Myślisz o Viście ? :-),czy super wymagających grach ?

Raczej o grach typu Crisis czy S.T.A.L.K.E.R. Na viste jak narazie się nie przesiadam, zostaje przy XP’eku, a z resztą moja grafika nie obsluguje DirectX 10 wiec… :slight_smile: