Zamiana funkcji przycisku ALT

Witam. Czy wie ktoś może czy da sie zamienić przyciski ALT? Wiem że brzmi to dziwnie, ale nie wiem jak sensownie to nazwać. Chodzi o wpisywanie polskich znaków używając lewego przycisku zamiast prawego.

Wyprzedzając pytania:

  • Windows 10 Pro
  • Tak, CTRL + (lewy) ALT + Delete działa
  • Na klawiaturze ekranowej również występuje ten problem, więc to nie wina sprzętu.
  • SharpKeys nie pomógł.
  • Zainstalowany jest tylko język Polski (programisty) - QWERTY. Ten 2-gi został usunięty a przywrócenie go lub zmiany na inne języki nie pomogły.
  • Nie mam żadnego Synaptics

Z tego co wiem to:
“Na klawiaturze znajdują się dwa klawisze ALT. Klawisze te standardowo wykorzystywane są w systemie operacyjnym i programach użytkowych przez osoby, które nie chcą, lub nie mogą korzystać z myszy. Aby zachować tę właściwość i wprowadzić nową, związaną z literami polskiego alfabetu, rozdzielono znaczenie lewego i prawego klawisza ALT. Lewy ALT zachował swoje standardowe znaczenie, prawy – przeznaczono do obsługi polskich liter. Klawiaturę, która wprowadza polskie litery z wykorzystaniem prawego klawisza ALT nazywamy klawiaturą polską w układzie programisty.”.

Problem jest z przyciskiem Alt, a ty przekopiowałeś definicje AltGr który nie występuje w mojej klawiaturze.

“Alt – na typowej klawiaturze komputerowej klawisz znajdujący się po obu stronach spacji. Wykorzystywany jest jako klawisz modyfikatora, do zmiany funkcji innych klawiszy. W większości klawiatur w układzie non-US zamiast drugiego klawisza Alt występuje prawie identyczny klawisz AltGr (po prawej stronie spacji).”

Jak byłeś na stronie Wikipedii to wystarczyło spojrzeć na “Zobacz też” gdzie jedną z 3 pozycji jest Alt

Wyobraż sobie ze po obu stronach mam alt a klawiaturę mam typową. Klawiatury z AltGr sa raczej rzadkim zjawiskiem. Widziałem raz, na zdjęciu mimo ze mam i stacjonarkę i lenovo.
Mam dokładnie tak samo.

Mój podobny temat. Może te programy Ci się przydadzą.

Widzę w programie Keytweak, że jest podział na left alt i right alt. Możesz je zamienić.