Zamiana KAV na KIS, odinstalować czy nie?

Witam

Obecnie mam zainstalowany na swoim komputerze kaspersky Anti-Virus w najnowszej wersji 8.0.0.454. Licencja na niego kończy mi się za niedługo i mam już kupionego Kaspersky Internet Security.

Teraz pytanie: czy muszę odinstalować antiwira żeby potem zainstalować Internet Security? Czy mogę po prostu zainstalować KIS bez odinstalowania KAV?

Oczywiście, że musisz odinstalować. Pierwszy jest częścią drugiego, więc nie wchodzi to nawet grę.

no właśnie o to chodzi, że KAV jest częścią większego pakietu KIS, a właśnie zmieniam z KAV na KIS

Zawsze lepiej odinstalować zwłaszcza kiedy w grę wchodzą antywirusy,często się zdarza że możę się coś posypać

Ale to są dwa oddzielne produkty tej samej firmy. Możesz uaktualnić Kav mając nowszą wersję KAV. To samo dotyczy się KIS.

Nie kombinuj. To parę minut roboty i nie zbawi Ciebie to.

Najnowsza wersja to 8.0.0.506 a nie ta co masz

czyż setup KIS’a nie powinien dać monitu żeby odinstalowac KAV??? Wtedy KIS odinstaluje KAV’a :stuck_out_tongue:

Faktycznie najnowsza to 8.0.0.506, ale przez update KAV jej nie widać, tylko bazy wirusów aktualizują się a sama aplikacja nie.

To teraz pytanie, żeby zaktualizować KAV do 8.0.0.506 tez musze odinstalować KAV?:> mam nadzieje, że nie

Jak odpalisz instalator od KIS to nie nie pisze, że masz KAV i trzeba go odinstalowac? Wtedy powinienś kliknąć, że tak i instalator powinien go usunąć?

Jęsli nie to odinstaluj recznie.

Witam.

Tak przy okazji zapytam.

Dotychczas cały czas korzystam z KAV (od kilku lat).

Teraz nadchodzi czas odnowienia rocznej licencji.

Czy warto zainwestować w KIS czy pozostać przy KAV.

Porównaj funkcje KIS a KAV

Zawsze wersja Anti-Virus mi wystarczała.

Po przesiadce na KISa czuje się jeszcze bezpieczniej, wyłączyłem zapore windowsowską i polegam całkowicie na KISie, blokuje wszystko :] nic sie nie prześliźnie teraz, troche to dokuczliwe po instalacji jak trzeba tworzyć reguły dla każdej nowej aplikacji uruchomionej łączącej się z netem w jakikolwiek sposób.

W normalnych warunkach wystarczałby mi pewnie i KAV, ale KISa nabyłem w promocyjnej cenie (61zł brutto) z roczną licencją więc aż żal było nie skorzystać :smiley: i nie żałuje oczywiście.

iPofree , Dzięki za informacje.

Ponieważ korzystam od kilku lat z zabezpieczeń tej firmy to przy otrzymaniu atrakcyjnej oferty

decyduję się też na Internet Security.