Zamiana linuxa na xp

Mam problem. Kupiłem komputer z zainstalowanym linuxem ale chcę mieć XP. Zmieniłem w biosie żeby uruchamiał się z CD włożyłem Windows XP Home Edition. Uruchamiało się do momentu kiedy trzeba było wybrać dysk i na tym koniec. Pisze, że niema dysku i jak nacisnę enter to wyskakuje jakiś błąd w stylu " jeśli widzisz poraz pierwszy ten komunikat to …" Proszę o pomoc tylko nie w stylu “po co chcesz się przesiąść na ten syf” albo " linux jest lepszy" Może i jest ale na siłę niechcę się o tym przekonywać. Mam dużo pracy do napisania i nie mam czasu poznawać nowego systemu. Żeby było jasne windows nie jest zainstalowany na żadnej partycji. Takie rady też jż znalazłem “jeżeli chcesz wywalić linuxa to najlepiej żebyś miał zainstalowany windows na drugiej partycji …” Nie ma muszę zainstalować go od samego początku.

Dzięki z góry

Złączono Posta : 09.09.2006 (Sob) 20:49

Myślałem, że w końcu znalazłem rozwiązanie. Niestety nic się nie zmieniło. Próbowałem uruchomić wszystko z płyty startowej i sformatować dysk. Nawet myślałem że już mi się udało ale jak włożyłem XP to znowu to samo " w tej stacji nie ma żadnego dysku" i wyskakuje błąd. Przepisałem to co było na pudełku:

Płyta główna: K8M80-M7A S 754 VIA K8M800 VT8237

Procesor: ATHLON 64 3000 Hypertransport 1600 MH_AM

Pamięć RAM: DIMM 512 DDR 400 MHz TM

Dysk Twardy: 160 GB SATA/300 7200 8MB_HI

Karta grafiki AGP256MB GEFORCE FX 5500 128bit TV/DVI

Rozkręciłem obudowę a tam dysk jest podłaczony kabelkiem z napisem SATA

Przepraszam za taki opis ale ja z technicznych jestem słaby piszę co widzę

Jeżeli znacie rozwiązanie bardzo proszę ale tak krok po kroku.

Z góry dzięki

Na począdku instalacji masz wybór (F6) wgrania dodatkowych sterowników z dyskietki do płyty głównej, bo prawdopodobnie to jest przyczyną że nie widać twardziela.

A podczas instalacji włozyłeś dyskietke ze sterownikiem bo w dyskach sata to koniecznośc?

a sformatowałeś dysk?

Dzięki za podpowiedź ale jest jeszcze jeden szczegół nie mam flopa. Mogę to nagrać na płytę CD i z niej da się to odpalić (sterowniki)? Tu chyba głównym problemem są te sterowniki bo próbowałem już wszystkiego.

Najprościej to podłączyć na chwilę stację 1.44 MB.

Witam. Programem Nlite zintegrujesz sterowniki Sata z WinXp bez żadnego problemu.Z dyskietki nie zawsze dobrze idzie, bo ostatnio miałem taki problem.Wejdź na stronę producenta płyty głównej , zassaj stery do kontrolera Sata na płycie głównej , następnie ściągnij Nlite i wybierz tam integracja sterowników.Będziesz miał spokój na przyszłość i zrób to u kumpla.Pozdro.