Zamiana pliku o rozszerzeniu divx na avi

Scaliłem napisy z filmem w programie Avisub. Po złączeniu pojawia się plik o rozszerzeniu divx. Na DVD w tym pliku napisy odtwarzają się normalnie. Natomiast gdy konwersuje ten plik do avi przez VirtualDub to napisy znikają. Dlaczego tak się zieje. Czy można coś zrobić by twe napisy które są tym pliku po zamianie na avi również były widoczne?? Jaki jest inny program do scalania filmu z napisami??

Próbowałem łączyć przez VirtualDub oraz AVI Recomp ale w obydwóch przypadkach był taki sam problem. Na początku 2-3 sekundy oraz 2 minuty po tym również 2-3 sekundy filmu są trochę zwolnione. Od czego to może być??

Jeśli chce cokolwiek zrobić z kodekiem audio lub video w VirtualDub lub VirtualDubMod to pojawiają mi się takie komunikaty: http://images47.fotosik.pl/35/e5d2221c10bcac3b.jpg . Nie wiem czym jest to spowodowane. Czy to moze być od AVI Recomp??

Divix to avi, więc co chcesz zmieniać ??

nie chodzi o kodeka, tylko o rozszerzenie pliku.

Dokładnie napisałem o tym powyżej, możesz nawet “ręcznie” zmienić rozszerzenie na avi jeżeli ma to być dla Ciebie pomocne.

zmień rozszerzenie pliku z divx na avi i powinno być ok

a czy napisy się wtedy wyświetlą to zalezy od odtwarzacza bo w plikach avi zazwyczaj nie ma włanczanych napisów

napisy sa nakładane na stałe na obraz

divix to nie zawsze jest zwykły avik bo może zawierać menu napisy kilka scieżek językowych

a jaki jest inny lepszy program do nakładania na stałe napisów??

Virtualdub i większość innego oprogramowania zapisuje do standardowego AVI.

AviSub i kilka podobnych programów zapisują do zmodyfikowanego AVI zwanego DivX Media Format.

Podobne programy do AviSub: Sub2DivX i AVIAddXSubs.

Prawdopodobnie po skorzystaniu z AVI ReComp (albo AutoGK) zostały zmienione ustawienia kodeka Xvid (lub DivX) na kodowanie dwuprzebiegowe - skoryguj konfigurację kodeka.

Oczywiście za pomocą VirtualDub, AVI Recomp, AutoGK możesz dodać napisy na stałe (jako część obrazu).

Natomiast za pomocą Sub2DivX i podobnych programów dodajesz napisy XSUB jako dodatkową ścieżkę.

Mimo że usunąłem program AVI ReComp to cały czas pokazują się te same komunikaty.

Nie chodzi o usuwanie AVI ReComp, ale zmianę konfiguracji kodeka wideo.

W VirtualDub… menu Video > Compression…, tu jak się domyślam wybierasz kodek Xvid.

Kliknij na Configure. Encoding type masz ustawione na Twopass - 2nd pass?

Jeśli tak, to kodek próbuje skorzystać z pliku statystyk (tworzonego przy pierszym przebiegu, Twopass - 1st pass).

Do tego odnosi się komunikat “Statsfile not found!” (czyli “Nie znaleziono pliku statystyk”).

Możesz skorzystać z trybu jednoprzebiegowego Single pass (oczywiście należy ustawić docelowe bitrate) albo zmienić Target bitrate na Target quantizer (ale wówczas uzyskanego wielkość pliku wideo jest mało przewidywalna).

Możesz również skorzystać z trybu dwuprzebiegowego, ale najpierw musisz skorzystać z pierwszego przebiegu Twopass - 1st pass aby został utworzony plik statystyk - a dopiero później ustawiasz drugi przebieg Twopass - 2nd pass.

BTW

W VirtualDub korzystasz z filtru Subtitler czy TextSub?

Subtitler. A co można zrobić (pomimo porad wcześniej) by nie pokazywały się te komunikaty, ponieważ przed instalacją AVI Recomp było wszystko dobrze.

Oryginalny plik filmowy ma rozmiar próbki filmowej 12 bajtów, natomiast plik zrobiony w Avi Recomp wraz z napisami ma tą samą wartość ale 24 bajty. Czy to może być przyczyną że na początku 2-3 sekundy oraz 2 minuty po tym również 2-3 sekundy filmu są trochę zwolnione. Czy idzie to jakoś naprawić lub zrobić jeszcze raz w tym samym programie tak by ta wartość był taka sama w przerobionym filmie jak w oryginale??

Samodzielnie konfigurować kodek wideo.

AVI ReComp i AutoGK po prostu nie zawsze przywracają pierwotne ustawienia.

I w VD będzie podobnie.

To jest zależne od tego jaką przestrzeń kolorów używa kodek oraz ewentualnie jak to jest ustawione w VD.

Nie wiem. Przyczyna raczej jest inna. Musiałbym mieć ten sam plik wideo by to sprawdzić.

Czy to zwolnienie będzie się pojawiało w każdym programie, czy jest jakiś inny program, który łączy film i napisy bez tego zwolnienia??

Czy w związku z tymi komunikatami zainstakowanie od nowa pakietu wszystkich kodeków załatwi sprawę?? Mam zainstalowany pakiet kodeków: ACE Mega CoDecS Pack DashBoard. Czy to zwolnienie moze być spowodowane tym ze trzeba skonfigurować kodek?? Jak mam skonfigurować kodek video lub audio??

Podczas pracy w AVI Recomp zauważyłem, że na początku filmu przez 2 sekundy pojawia się komunikat z VirtualDubMod (Ponieważ konwersacja odbywa się w tym programie) o treści: “Warning: nothing to output bframe decoder lag”. Przeczytałem gdzieś aby wyłączyć ten komunikat w VirtualDubMod trzeba załadować film przez skrypt AVS. W AVI Recomp znalazłem taką opcje “Edytuj skrypt AVS”. Po wciśnięciu tej opcji zaczyna się cały proces. Gdy pojawia sie okno do edycji wpisuje następujące komunikaty:

A=AVISource(“nazwa folderu/nazwa pliku”).Trim(1,1)

B=AVISource(“nazwa folderu/nazwa pliku”).Trim(1,0)

unalignedsplice(A,B). lub FreezeFrame(0,1,1) po naciśnięciuy przycisku “Użyj” wyskakuje mi taki błąd: http://images34.fotosik.pl/411/3da01423faeca97cmed.jpg. Co robię źle podczas wpisywania??