Zamiana radiówki na kabel


(Pyton07) #1

Mam takie pytanie czy można zmienić końcówkę kabla z radiówki na końcówkę taką od kabla (chodzi o połączenie internetu), bo są trochę inne, Moja z radiówki jest okrągła z jednym na środku bolcem a w końcówek karcie sieciowej mam taką jak do telefonu (nie jest modem) czy nie będzie to robiło problemu ??


(Ferdek31) #2

ale Ty chcesz antenę z radiówki podłączyć do karty sieciowej LAN?


(system) #3

będzie robiło problem , a nawet więcej - nie da się. :slight_smile:


(jaru_r) #4

jak wyżej - trzeba kupić całą kartę radiową

inaczej się nie da


(Emilmlo) #5

Ja mam radiówkę podłączoną do karty sieciowej końcówka jest jak w telefonie to chyba jednak się da ??


(Ferdek31) #6

musisz kupić odpowiednia przejściówkę, albo niech Ci ktoś to zrobi bo samemu bez odpowiednich zaciskarek nie zrobisz, a tak w ogóle jakąś nietypową masz tą kartę radiową z takim wejściem. Problemu nie będzie oprócz dość dużych strat na przejściówce i spadnie Ci trochę moc sygnału / do 3 dB /.


(Emilmlo) #7

Jeśli to do mnie to ja mam karta sieciową VIA PCI 10/100Mb Fast Ethernet ta karta jest zintegrowana z płytą główną do tej karty jest podłączona antena od radiówki, żadnych strat nie ma.


(Ferdek31) #8

ale sygnał masz doprowadzony bezposrednio z anteny / bez routera / do karty Fast ethernet? :o Jeśli tak to nie rozumiem jakim cudem Ci to działa, przecież to dwa różne standardy.


(Emilmlo) #9

Żadnego routera w domu nie mam, antena na dachu jest no chyba że router mam na dachu tego już nie wiem nie chce mi się iść na dach.


(jaru_r) #10

Szczerze mówiąc, to nie widziałem jeszcze karty radiowej zintegrowanej z płytą główną w komputerze PC :roll:

jeśli sprzęt masz taki, jak w podpisie, to masz zwykłą kartę sieciową, a nie radiową, więc musisz gdzieś mieć jakiś router.


(Pyton07) #11

Dzięki:) załatwię sobie przejściówkę :slight_smile:


(jaru_r) #12

:shock: ..no właśnie przejściówka nic Ci nie da - musisz mieć radiową kartę sieciową... - wiem, co piszę, bo miałem kiedyś internet przez zwykłą kartę z gniazdem RJ45 a teraz mam internet bezprzewodowy (radiowa karta z gniazdem RP-SMA).

Uwierz, że nie ma przejściówek z RJ45 na RP-SMA, bo to są inne standardy sygnału :!:


(Pyton07) #13

czyli jak ? przejściówka pomoże i będę miał neta czy jednak nie? a jeśli tak to czy jak mam np transfer 1Mb/s to przy przejściówce będzie dalej mi tak szybko śmigać czy wyraźnie gorzej ?


(jaru_r) #14

NIE ma przejściówki, która pozwoli połączyć kabel od anteny ze zwykłą kartą sieciową, więc nie tyle, że będzie gorzej chodzić, ale WCALE nie będzie CI to działać :!:

Jeśli kabel, o którym piszesz, wygląda tak:

rpsmajh9.th.gif

..a gniazdo w komputerze tak:

rj45cy7.th.jpg

..to NIE ma możliwości zastosowania żadnej przejściówki :!:

Musisz wtedy zastosować router (droższe rozwiązanie) lub radiową kartę sieciową (tańsze rozwiązanie = od ok. 50zł) z wejściem RP-SMA, które wygląda tak:

rpsmamalezv7.jpg

Prościej się już nie da tego wytłumaczyć i żadne kombinowanie nic nie pomoże.


(Ferdek31) #15

jaru_r mnie się wydaje, że ten temat trzeba zakończyć, w cuda nie wierzymy, chociaż zajmuje się parę lat bezprzewodówkami ale takich cudów nie spotkałem, pajpek niech poda typ kart radiowej itp. bo szkoda pusytch postów "nabijać".


(Pyton07) #16

mi chodzi o to że mam właśnie taką końcówkę jak ostatnie foto Kolegi 2 posty wyżej a muszę je podpiąć właśnie do tego gniazda co jest obrazek na środku :slight_smile: kabel który wchodzi do karty sieciowej radiówki (z tym specyficznym zakończeniem) ma wejść do gniazda od karty sieciowej z wejściem takim tym telefonicznym. I właśnie słyszałem o takich przejściówkach ale nie wiem czy to będzie działać i czy nic się nie straci na szybkości przesyłaniu/odbieraniu ??


(jaru_r) #17

marek624 słusznie napisał, że temat trzeba zakończyć - pajpek - nie będzie Ci to działać, bo nie masz karty radiowej - nie ma kart radiowych z wejściem RJ45. Nie ma też przejściówek, bo to są dwa różne rodzaje sygnału, więc jeśli ktoś Ci wmawia, że są takie przejściówki, to znaczy, że nie ma o tym pojęcia.

Pozdrawiam!


(Pyton07) #18

Dzięki teraz naprawdę już zrozumiałem :slight_smile:

A możecie mi jeszcze powiedzieć czy jak będę miał w komputerze np. 2 karty sieciowe jedną z radiówki a drugą typową z internetu kablowego (chodzi o końcówki wtyku) i będę miał włączoną z radiówki to nie będzie nic jedno drugiemu przeszkadzać ?? Czy mogę mieć tylko jedną ??


(fiesta) #19

Możesz mieć kilka i nie będą sobie przeszkadzać


(jaru_r) #20

..dokładnie tak - będziesz mógł wybierać, za pomocą której karty chcesz się łączyć z internetem.