Zamiana radiówki na kabel

Mam takie pytanie czy można zmienić końcówkę kabla z radiówki na końcówkę taką od kabla (chodzi o połączenie internetu), bo są trochę inne, Moja z radiówki jest okrągła z jednym na środku bolcem a w końcówek karcie sieciowej mam taką jak do telefonu (nie jest modem) czy nie będzie to robiło problemu ??

ale Ty chcesz antenę z radiówki podłączyć do karty sieciowej LAN?

będzie robiło problem , a nawet więcej - nie da się. :slight_smile:

jak wyżej - trzeba kupić całą kartę radiową

inaczej się nie da

Ja mam radiówkę podłączoną do karty sieciowej końcówka jest jak w telefonie to chyba jednak się da ??

musisz kupić odpowiednia przejściówkę, albo niech Ci ktoś to zrobi bo samemu bez odpowiednich zaciskarek nie zrobisz, a tak w ogóle jakąś nietypową masz tą kartę radiową z takim wejściem. Problemu nie będzie oprócz dość dużych strat na przejściówce i spadnie Ci trochę moc sygnału / do 3 dB /.

Jeśli to do mnie to ja mam karta sieciową VIA PCI 10/100Mb Fast Ethernet ta karta jest zintegrowana z płytą główną do tej karty jest podłączona antena od radiówki, żadnych strat nie ma.

ale sygnał masz doprowadzony bezposrednio z anteny / bez routera / do karty Fast ethernet? :o Jeśli tak to nie rozumiem jakim cudem Ci to działa, przecież to dwa różne standardy.

Żadnego routera w domu nie mam, antena na dachu jest no chyba że router mam na dachu tego już nie wiem nie chce mi się iść na dach.

Szczerze mówiąc, to nie widziałem jeszcze karty radiowej zintegrowanej z płytą główną w komputerze PC :roll:

jeśli sprzęt masz taki, jak w podpisie, to masz zwykłą kartę sieciową, a nie radiową, więc musisz gdzieś mieć jakiś router.

Dzięki:) załatwię sobie przejściówkę :slight_smile:

:shock: …no właśnie przejściówka nic Ci nie da - musisz mieć radiową kartę sieciową… - wiem, co piszę, bo miałem kiedyś internet przez zwykłą kartę z gniazdem RJ45 a teraz mam internet bezprzewodowy (radiowa karta z gniazdem RP-SMA).

Uwierz, że nie ma przejściówek z RJ45 na RP-SMA, bo to są inne standardy sygnału :!:

czyli jak ? przejściówka pomoże i będę miał neta czy jednak nie? a jeśli tak to czy jak mam np transfer 1Mb/s to przy przejściówce będzie dalej mi tak szybko śmigać czy wyraźnie gorzej ?

NIE ma przejściówki, która pozwoli połączyć kabel od anteny ze zwykłą kartą sieciową, więc nie tyle, że będzie gorzej chodzić, ale WCALE nie będzie CI to działać :!:

Jeśli kabel, o którym piszesz, wygląda tak:

rpsmajh9.th.gif

…a gniazdo w komputerze tak:

rj45cy7.th.jpg

…to NIE ma możliwości zastosowania żadnej przejściówki :!:

Musisz wtedy zastosować router (droższe rozwiązanie) lub radiową kartę sieciową (tańsze rozwiązanie = od ok. 50zł) z wejściem RP-SMA, które wygląda tak:

rpsmamalezv7.jpg

Prościej się już nie da tego wytłumaczyć i żadne kombinowanie nic nie pomoże.

jaru_r mnie się wydaje, że ten temat trzeba zakończyć, w cuda nie wierzymy, chociaż zajmuje się parę lat bezprzewodówkami ale takich cudów nie spotkałem, pajpek niech poda typ kart radiowej itp. bo szkoda pusytch postów “nabijać”.

mi chodzi o to że mam właśnie taką końcówkę jak ostatnie foto Kolegi 2 posty wyżej a muszę je podpiąć właśnie do tego gniazda co jest obrazek na środku :slight_smile: kabel który wchodzi do karty sieciowej radiówki (z tym specyficznym zakończeniem) ma wejść do gniazda od karty sieciowej z wejściem takim tym telefonicznym. I właśnie słyszałem o takich przejściówkach ale nie wiem czy to będzie działać i czy nic się nie straci na szybkości przesyłaniu/odbieraniu ??

marek624 słusznie napisał, że temat trzeba zakończyć - pajpek - nie będzie Ci to działać, bo nie masz karty radiowej - nie ma kart radiowych z wejściem RJ45. Nie ma też przejściówek, bo to są dwa różne rodzaje sygnału, więc jeśli ktoś Ci wmawia, że są takie przejściówki, to znaczy, że nie ma o tym pojęcia.

Pozdrawiam!

Dzięki teraz naprawdę już zrozumiałem :slight_smile:

A możecie mi jeszcze powiedzieć czy jak będę miał w komputerze np. 2 karty sieciowe jedną z radiówki a drugą typową z internetu kablowego (chodzi o końcówki wtyku) i będę miał włączoną z radiówki to nie będzie nic jedno drugiemu przeszkadzać ?? Czy mogę mieć tylko jedną ??

Możesz mieć kilka i nie będą sobie przeszkadzać

…dokładnie tak - będziesz mógł wybierać, za pomocą której karty chcesz się łączyć z internetem.