Zamiana Windows 7 na Windows XP w laptopie

Posiadam notebooka HP 210 mini. Zainstalowany jest w nim orginalny system Windows 7. Jak w laptopie jest w nim dużo nie potrzebnych rzeczy wersje testowe microsoftu, nortona, microsoft games… i szczerze mówiąc jestem przyzwyczajony do Windows XP. Więc chce zrobić formata notebook’a i wgrać XP. Tylko przed formatem chciałem się zapytać czy jest sens wymiany i czy będę miał problemy ze steronikami?

A czy masz oryginalnego Windowsa XP?

Ja bym nie zmieniał. Vista / 7 to nowoczesne platformy, znacznie lepiej chronią przed szkodnikami (UAC) i posiadają znacznie większą funkcjonalność. Sam przemigrowałem jakiś rok temu z XP na “siódemkę” i szczerze, to nie wyobrażam sobie teraz powrotu na XP.

Testowe wersje oprogramowania możesz hurtem pousuwać aplikacją PC Decrapifier

http://www.pcdecrapifier.com/download

Podaj też parametry sprzętu - CPU, RAM…

Powiem tak - spróbuj przeinstalować w ogóle Sevena na czysto - czyli sformatuj partycję z systemem i wgraj na niej system na czysto - będziesz musiał ręcznie pobrać i zainstalować sterowniki, ale dzięki temu na komputerze znajdzie się tylko to oprogramowanie, które chcesz. Producenci laptopów zawsze do swoich sprzętów dokładają zawszę masę niepotrzebnego i zbędnego oprogramowania, z którego mało kto korzysta, a jednocześnie niepotrzebnie zajmuje zasoby komputera…

Do XPka bym się nie przesiadał, bo Seven jest bardziej przyszłościowym systemem - jak wiesz wsparcie do XPka, będzie tylko do końca roku 2014, a po tym czasie będziesz o wiele bardziej narażony na wirusy.

To jest mini laptop więc osiągów nie ma super Ram: 1gb, Procesor: intel atom 1660 mhz…

A czyli pewnie Seven też jest w wersji Starter tak?

Jeśli tak to co innego - na tym laptopie naprawdę lepiej będzie sprawować się Windows XP, albo jakiś darmowy Linux. Jeśli jednak chcesz zostać przy systemie od Microsoftu, nie powinno być z tym problemu. Sterowniki do tego sprzętu powinieneś znaleźć na stronie producenta sprzętu - w na 90% wszystko będzie działać poprawnie (10% ryzyka zawsze jest gdyż wielu producentów obecnie nie wydaje sterowników do starszych systemów). Podaj więc model i markę laptopa - sprawdzimy czy warto jest się przesiadać na nim na XPka…

Przecież napisał - HP mini 210. Na stronie producenta znajdziesz wszystkie sterowniki pod Windows XP.

Sorry, ale nie doczytałem. Zupełnie gdzieś mi znikło to pierwsze zdanie…

Tak więc tutaj: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=228&lc=en&cc=us&dlc=en&sw_lang=&product=4099578 masz link do strony ze sterownikami do niego. Wszystko powinno w nim działać jak należy…