Zamiana z XP na Windows 7 - problem

WITAM !

Mam taki problem , chce zamienic z systemu windox xp home premium na system windows 7 i wyskakuje mi taki błąd : “This installation disc isn’t compatible with your version of Windows. To upgrade, you need the correct installation disc. For more information, check your computer’s system information. To install a new copy of windows, restart (boot) your computer using the installation disc, and then select Custom (advanced).”

NIe wiem co mam zrobic , bede Wam wdzieczny z audzieloną pomoc…

Dostałeś komunikat, że ta płyta nie jest kompatybilna z zainstalowanym systemem operacyjnym. (np. może masz 32bit a próbujesz zainstalować 64bit)

I dalej: aby rozpocząć instalację uruchom ponownie komputer bootując z płyty a następnie podczas instalacji wybierz opcje “niestandardowa”

Przechodząc z XP na 7 zalecam wykonanie czystej instalacji zamiast uaktualnienie systemu.

sformatowalem dysk …i jest wslaczane bootowanie z plyty przy uruchomienmiu systemu a nie uruchamia tej płyty…pisze brak pliku ntrdl…

co mam dalej zrobic ?

Przede wszystkim nie wpadaj w panikę, bo zaczynasz niewyraźnie pisać i trudno jest zrozumieć o co ci chodzi. :smiley:

Komunikat “brak pliku ntrdl” odnosi się do systemu na dysku a nie do świeżej instalacji. Więc wszystko jest w porządku. Systemu brak - więc pliku też.

Należy tylko teraz dojść dlaczego nie bootuje ci płytka instalacyjna. Czy płytka jest sprawna w 100%?

Spróbuj podczas odpalania komputera wcisnąć klawisz F8 i zobacz czy pojawią ci się opcje bootowania. Jeśli tak to wybierz CD/DVD i jedź dalej

prbowałem Kolego juz to robic i nic , płytka jest napewno sprawna …

Skąd ta pewność? Może była a już nie jest.

Nie ma siły - musi ruszyć. Czy bootują ci się inne płyty podczas rozruchu komputera?

Czy podczas próby bootowania windows 7 wyświetla ci się komunikat podobny do tego z XP “aby rozpocząć instalację wciśnij dowolny klawisz”? (może być po angielsku)

własnie nic sie nie wyswietla…

obecnie wszystkie dyski są czyste , wkładam płytke startuje i pisze disc boot failure(…)

Jeśli rzeczywiście w bisie masz dobrze ustawioną kolejność bootowania to będę się jednak upierał, że coś nie tak jest z twoją płytką. Sprawdź ją na innym komputerze czy bootuje ewentualnie włóż do swojego komputera inną płytę i spróbuj instalacji.

inne płyty działają…

a czy wersja windowsa 7 ma jakies znaczenie ? bo jest to wersja 64bit

sprawdź w biosie kolejność urządzeń (z którego komp botuje pierwsze)

brak pliku ntrdl jest związane z dyskiem twardym. :slight_smile:

Dodane 27.02.2010 (So) 0:22

No ma i to duże jeżeli masz platformę 64-bitowa (procesor 64-bit) możesz taki system sobie zainstalować.

Ma znaczenie ale jeszcze nie w tym momencie. Powinien zacząć instalację. A czy pójdzie dalej to się dowiemy jeśli podasz konfigurację komputera zwłaszcza procesor.

To, że inne płyty działają mówi nam jedynie o tym, że twój CD/DVD jest sprawny. Natomiast dalej nie wiele wiemy o twojej płycie z Windows 7 oraz o tym jak zachowa się twój komputer z inną płytą.

prawdopodobnie próbujesz zainstalować system 64-bitowy na 32-bitowej platformie

sprawdź jaki masz procesor 32 czy 64 bitowy. :slight_smile:

a gdzie to dprawdzic ? jest to procesor intel pentium 4 3,4 Ghz

To może być procesor 32bit. Instaluj system 32 bitowy. :slight_smile:

kurcze a skad moge legalną wersje tego systemu pobrac ?

legalną? to najlepiej ze sklepu

myslalem ze są jakies probne wersje…

no nic dzieki za pomoc , chyba sie jutro wybiore do sklepu

Jest próbna:

http://technet.microsoft.com/en-us/eval … 42495.aspx

Niestety nie po polsku i trzeba się zarejestrować przed pobraniem.

Czyli co, ty masz win7 na tej nie działającej płytce pirackiego?? Bo chyba jeśli kupiłeś w sklepie to powinieneś mieć 2 płyty 32 i 64 bit. Na pewno w wersji BOX, a OEM chyba też.

karolek2410 , zaczynasz robotę od tyłka strony. Może byś podał w końcu pełną konfigurację swojego komputera. Gdybyś zrobił to na początku, w pierwszym poście, uniknęlibyśmy wielu nieporozumień. :slight_smile:

Możesz pożyczyć płytkę od kogoś i zainstalować ją bez wpisywania klucza licencyjnego. Sprawdzisz w ogóle czy praca na tym komputerze z tym systemem będzie dla ciebie komfortowa. Jeśli tak to walisz do sklepu i zanabywasz. :slight_smile: