Zamiar kupienia płyty głównej!

Witam mam zamiar kupic nową płyte główną! Tylko nie wiem co trzeba wiedzieć o kompie żeby ją kupić?

Witam! !!

Żeby kupic płytę główną należy wiedziec jaki socket (wjeście pod procesor np. Intel ma socket 775 lecz nie każdy)

Wejście pod pamięci DDR i DDR 2 lub nawet DDR 3 lecz też czętsotliwości pamięci np. 533mhz 800mhz…

Oraz wejście pod kartę graficzną AGP (8X lub mniej) PCI-Express 1.4 lub nowe łącze PCI-Express 2.0

Wydaje mi się że też trzeba miec wejście pod dysk twardy np. Sata II lub Sata/133

Pozdrawiam! !!

podaj jakiego masz procka, ram, zasilacz, grafike i ile masz kasy to coś doradzimy…

dlaczego chce wymienić płyte ? spaliła się czy jakieś ulepszenie kompa ? czy składasz nowy zestaw ?

kupujesz płytę główną a masz już wszystkie inne częsci czy jak?

@craker9

patrząc na Twoją wypowiedź nasuwa mi się jedna myśl - Twój podpis jest jedną wielką bujdą na resorach :hahaha:

Procesor: Athlon 1700+

Ram: 256

Grafika: Nivida Geoforce

Zasilacz: SWITCHING POWER SUPPLY

Model zasilacz: LC-B300ATX

na wydanie mam ok. 130zł

kupuje nową płyte główną bo tamta już się psuje!

Witam!

Dokładnie… już dawno to zauważyłem… dzieciak skopiował nazwy podzespołów i się jara… swoja droga nawet jeśli to prawda to widać, że jest totalnym laikiem lub jakimś bolcem… bo kto o zdrowych zmysłach przy takim zestawie używa chłodzenia BOX?

A na zasilacz ile masz? Bo ten to nadaje się tylko do wymiany, na 100% z jego winy płyta siada.

Sprawdzałeś ramy na błędy?

Jakie to ramy SD czy DDR Ram?

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 17:18

czemu nie napisałeś jeszcze Windows XP/ Vista 64 bit, bo zwykłe 32 bitowe widzą max 3 GB ramu

ramy są w DDR

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 17:24

Nie oszukuje was bo naprawde chce kupić płyte główną!

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 17:26

ale jak kompa dałem do informatyka to mi powiedział że płyte główną musze wymienić!

http://allegro.pl/item165022921_nvidia_ … zedam.html

I zasilacz kup jakiegoś Fortona lub Seasonica.

Witam!

Norbi2 my nie piszemy o Tobie tylko o osobniku zwanym craker9 :slight_smile:

ale ja nie mam zamiaru kupywać używanego co była urzywana dwa dni bo nie ufam taki urzytkownikom mam zamiar kupic nówke

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 17:30

aha no to ok sorki za pomyłke

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 17:31

aha no to ok sorki za pomyłke

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 17:32

zamówiłem na allegro wentylator daje troche ale to tylko tak wam mówie! Obniżył temperaturke!

co się z nią dzieje?

no i to jakże ważne S775 abyśmy nie pomyśleli przypadkiem że jest na Slot 1 0X

No jak to KTO - forumowicz craker9 - sprzęt za 10k i chłodzenie za 30zł :czarodziej:

innej nowej nie kupisz

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=5 … rK7NF2RAID

zobacz na skapiec.pl może będzie gdzieś taniej

Witam!

hahahahaha i zasilacz pewnie Codegen :smiley:

To craker9 ma dużą wyobraźnie :stuck_out_tongue: Ale ja już się na tym forum spotkałem z kolesiem co napisał w podpisie że ma 16GB DDR2 :hahaha:

@Norbi2 na allegro 99% nie oszukuje…( może mniej) :wink: Wystarczy sprawdzić komentarze i tam widać czy ktoś oszukuje a kto nie.Jak zamówisz za pobraniem to gwarantuje większe bezpieczeństwo a jak będzie popsuta to zawsze po 10 dniach można zwrócić 8)

Co do pana craker9 to ten podpis to może poprostu jego nie dokładnie sprecyzowane marzenia nie napisał przecież że posiada taki sprzęt,nie osądzajmy go odrazu a jeśli nie klik chyba że zmienił ostatnio.

A wracając jaką płytę to może dozbierasz parę groszy i wybierzesz coś z tych polecanych tu