Zamiar kupienia płyty głównej!

(Norbi9) #1

Witam mam zamiar kupic nową płyte główną! Tylko nie wiem co trzeba wiedzieć o kompie żeby ją kupić?

(Craker92) #2

Witam! !!

Żeby kupic płytę główną należy wiedziec jaki socket (wjeście pod procesor np. Intel ma socket 775 lecz nie każdy)

Wejście pod pamięci DDR i DDR 2 lub nawet DDR 3 lecz też czętsotliwości pamięci np. 533mhz 800mhz....

Oraz wejście pod kartę graficzną AGP (8X lub mniej) PCI-Express 1.4 lub nowe łącze PCI-Express 2.0

Wydaje mi się że też trzeba miec wejście pod dysk twardy np. Sata II lub Sata/133

Pozdrawiam! !!

(Pyra20) #3

podaj jakiego masz procka, ram, zasilacz, grafike i ile masz kasy to coś doradzimy...

dlaczego chce wymienić płyte ? spaliła się czy jakieś ulepszenie kompa ? czy składasz nowy zestaw ?

(Jinx83) #4

kupujesz płytę główną a masz już wszystkie inne częsci czy jak?

@craker9

patrząc na Twoją wypowiedź nasuwa mi się jedna myśl - Twój podpis jest jedną wielką bujdą na resorach :hahaha:

(Norbi9) #5

Procesor: Athlon 1700+

Ram: 256

Grafika: Nivida Geoforce

Zasilacz: SWITCHING POWER SUPPLY

Model zasilacz: LC-B300ATX

na wydanie mam ok. 130zł

kupuje nową płyte główną bo tamta już się psuje!

(Remix) #6

Witam!

Dokładnie... już dawno to zauważyłem... dzieciak skopiował nazwy podzespołów i się jara... swoja droga nawet jeśli to prawda to widać, że jest totalnym laikiem lub jakimś bolcem... bo kto o zdrowych zmysłach przy takim zestawie używa chłodzenia BOX?

(Michal Kolatek) #7

A na zasilacz ile masz? Bo ten to nadaje się tylko do wymiany, na 100% z jego winy płyta siada.

Sprawdzałeś ramy na błędy?

Jakie to ramy SD czy DDR Ram?

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 17:18

czemu nie napisałeś jeszcze Windows XP/ Vista 64 bit, bo zwykłe 32 bitowe widzą max 3 GB ramu

(Norbi9) #8

ramy są w DDR

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 17:24

Nie oszukuje was bo naprawde chce kupić płyte główną!

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 17:26

ale jak kompa dałem do informatyka to mi powiedział że płyte główną musze wymienić!

(Michal Kolatek) #9

http://allegro.pl/item165022921_nvidia_ ... zedam.html

I zasilacz kup jakiegoś Fortona lub Seasonica.

(Remix) #10

Witam!

Norbi2 my nie piszemy o Tobie tylko o osobniku zwanym craker9 :slight_smile:

(Norbi9) #11

ale ja nie mam zamiaru kupywać używanego co była urzywana dwa dni bo nie ufam taki urzytkownikom mam zamiar kupic nówke

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 17:30

aha no to ok sorki za pomyłke

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 17:31

aha no to ok sorki za pomyłke

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 17:32

zamówiłem na allegro wentylator daje troche ale to tylko tak wam mówie! Obniżył temperaturke!

(Jinx83) #12

co się z nią dzieje?

no i to jakże ważne S775 abyśmy nie pomyśleli przypadkiem że jest na Slot 1 0X

No jak to KTO - forumowicz craker9 - sprzęt za 10k i chłodzenie za 30zł :czarodziej:

(Michal Kolatek) #13

innej nowej nie kupisz

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=5 ... rK7NF2RAID

zobacz na skapiec.pl może będzie gdzieś taniej

(Remix) #14

Witam!

hahahahaha i zasilacz pewnie Codegen :smiley:

(Tomekjakubik) #15

To craker9 ma dużą wyobraźnie :stuck_out_tongue: Ale ja już się na tym forum spotkałem z kolesiem co napisał w podpisie że ma 16GB DDR2 :hahaha:

@Norbi2 na allegro 99% nie oszukuje.......( może mniej) :wink: Wystarczy sprawdzić komentarze i tam widać czy ktoś oszukuje a kto nie.Jak zamówisz za pobraniem to gwarantuje większe bezpieczeństwo a jak będzie popsuta to zawsze po 10 dniach można zwrócić 8)

(Uzi) #16

Co do pana craker9 to ten podpis to może poprostu jego nie dokładnie sprecyzowane marzenia nie napisał przecież że posiada taki sprzęt,nie osądzajmy go odrazu a jeśli nie klik chyba że zmienił ostatnio.

A wracając jaką płytę to może dozbierasz parę groszy i wybierzesz coś z tych polecanych tu