Zamiast 4 pokazuje 3 gb ram

Witam otóż niedawno kupiłem nowy komputer z systemem Windows 32 bit. Na początku było wszystko Ok ale po jakimś czasie zamiast 4gb ram zaczął pokazywać 3gb ram. Co mam zrobić żeby z powrotem było widoczne 4gb (no bo jednak 3 a 4 to mała różnica). Bardzo proszę o pomoc.

Nie będzie ci pokazywać 4 GB ram, ponieważ windows jest 32’bitowy. Obsługuje tylko do 3,5 GB ram.

Chcesz mieć 4 to zainstaluj Viste lub 7.

Zapomniałeś dodać że system musi być x64,samo zainstalowanie systemu x86 nic nie zmieni.Często jest tak że przed wykonaniem klasyfikacji systemu pokazywane jest 4 GB,system wykona wspomnianą czynność i zaczyna “widzieć” prawidłową ilość ram zgodną z architekturą systemu.

Napisał post w dziale Windows 7 to chyba ma tę wersję.

Gdzieś czytałem, że 32-bitowy Windows 7 widzi 4GB RAM - widzi, nie korzysta. Korzysta z 3-3,5GB. Powyżej tej ilości da radę tylko i wyłącznie system 64-bitowy.

Ja mam WINDOWS 7 32bit i gdy go kupiłem on i widział i używał 4gb ram więc musi dać się coś z tym zrobić.

Na początku pokazywał 4 gb? Chyba to niemożliwe. Może zobaczyłeś to w BIOS-ie

Na 100% na początku I WIDZIAŁ I UZYWAŁ 4gb ram

widział może, nie chce się kłócić, ale na 100% nie mógł używac 4 gb Ramu.

No naprawde używał 4 gb ram (choć sam nie wiem jak to możliwe)

skąd wiesz że używał ? gdzie to zobaczyłeś?

Może i widział, ale korzystać raczej nie mógł. Systemy operacyjne 32’ bitowe mogą korzystać maksymalnie z 3,5 GB ramu.

Także zainstaluj windows 64’ bitowy i problem zniknie.

Dobra Ok a jeszcze powiedzcie mi tylko jak sprawdzić ilu bitowy mam procesor (bo jak kupie Windows 7 x64 a nie będzie działał, to będzie kiepsko)

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=37212

pisze 64 bitowy masz

“Prawym” na Mój Komputer -> Właściwości i Ci pisze, 32 (86) albo 64.

Ewentualnie Everestem.

Ciekawe w jaki sposób