Zamiast hibernacji przechodzi do ekranu logowania


(Criss92) #1

Witam. Mam taki problem i już mnie coś chyba trafia... Posiadam laptopa Lenovo y580, mam zainstalowane na nim 3 OS : Win7, Win8 i Ubuntu. I w Win7 (nie patrzyłem jeszcze na linuxie a windows 8 mnie wkurza bo nie ma sterów to touchpada :slight_smile: ) dzieje mi się coś takiego że jak chcę przejść w stan hibernacji to wywala mnie do pulpitu logowania.. próbowałem różnych rzeczy włączanie i wyłączanie hibernacji itp. Przeszukałem trochę google ale żadnych konkretnych informacji nie dostałem.. A jest to denerwujące mam sporo programów startowych więc komputer trochę czasu się włacza a na noc stan wstrzymania to moim zdaniem nie jest jednak dobry pomysł.. :slight_smile: Dodam że dzieje się tak od nie dawna na początku wszystko ładnie grało :slight_smile:


(Azi) #2

Sprawdź co masz w autostarcie, któryś z programów blokuje stan uśpienia/hibernacji.

Polecenie msconfig (Start - Uruchom) lub klawisz WIN(flaga)+R i zakładka Uruchamianie.

P.S.

Na pewno masz wszystkie sterowniki wgrane ? (płyta główna - chipset), grafika są wymagane doi poprawnej hibernacji czy funkcji sleep.


(Criss92) #3

Popatrzę z tymi programami. A co do sterowników tak mam zainstalowane wszystkie ale jak wspomniałem wcześniej to jakiś czas temu ta funkcja działała normalnie. Uśpienie działa ale hibernacja niestety..

operetka jakim programem u Ciebie pomogło czyszczenie? :slight_smile:

-- Dodane 22.12.2012 (So) 23:15 --

Niestety bawiłem się bawiłem, kombinowałem, szukałem w internecie i efektów brak... Może ktoś coś wie nowego? Z tego co widzę sporo osób ma ten problem. Coś przeczytałem o tym że komuś się tak zaczęło chrzanić po tym jak zainstalował OpenSUSE który podmienił manager startu na GRUB ja też Linuxika z GRUBem mam ale nie pamiętam już czy tak zaczęło się dziać po instalacji Linuxa czy przed...