Zamiast pulpitu plik z dokumentami

Tak jak w temacie po uruchomieniu komputera zamiast pulpitu mam tylko plik z dokumentami.

Wyczytalem ze trzeba wpisac w menadzerze explorer.exe i tak zrobilem i pulpit sie pokazal z ikonami i wszystko dziala do puki nie wylacze komputera i znowu go nie uruchomie ,czy jest jaki sposob na naprawienie tego ?

Dodaj explorer.exe do autostartu i możliwe że na komputerze masz wirka pokaż loga z ComboFix

a mozesz mi powiedzie jak moge to zrobic?

Żeby dodać explorer.exe do autostartu musisz go najpierw znaleźć w

C:\Windows\explorer.exe (pod warunkiem że Windowsa masz na C:)

Potem możesz go przeciągnąć na pasek Start/Wszystkie Programy/Autostart

i tam go upuść.

Albo też dodać od niego skrót do folderu:

C:\Documents and Settings\ twoja nazwa użytkowniki \Menu Start\Programy\Autostart

powinno zadziałać automatycznie przy każdym uruchomieniu(po restarcie).

Znałem leszy a raczej szybszy sposób na to przez program, ale ten mi wypadł z głowy :smiley:

mozesz mi poswiecic troche czasu jeszcze nie wim czy ten sposob dziala z vista na dodatek mam po angielsku

szukam tego autostartu i nic explorera.exe znalazlem ale nie wiem gdzie go teraz wkleic, bo ani documents and seting ani auto startu nie moge znalezc

nie jestem pewien czy w Viscie jest tak samo jak w XP jeśli tak to możesz dodać przez rejestr.

Jeśli tak to wchodzisz do C:\Windows\ i uruchamiasz regedit.exe . Póżniej wchodzisz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run i bierzesz dodaj nową wartość ciągu i wpisujesz scieżkę C:\WINDOWS\explorer.exe i możesz zapisać go pod nazwą np. Explorer.exe

W dniu 02.06.2008 , o godzinie 19:47 został dopisany post przez kapi10072

sciągnij ten program działa rownież pod vistą http://www.idg.pl/ftp/pc_14390/Quick.St … .0.pl.html

Narzędzie pozwala przeglądać i edytować listę uruchamianych programów w czasie startu systemu operacyjnego Windows. Dzięki opisom i dokładnej ścieżce lokalizującej programy na dysku można precyzyjnie wyłączyć niepotrzebne aplikacje - np. drugi komunikator, niepotrzebne usługi aktualizujące aplikacje lub inne tego typu wpisy. Użytkownik ma również możliwość dodawania własnych komentarzy do konkretnych aplikacji za pomocą wbudowanego asystenta połączonego ze stroną domową. Opinie wszystkich użytkowników są wyświetlane za pomocą specjalnych pasków - zielony to pozytywne, a czerwony negatywne.

Każdy wpis może być całkowicie usunięty lub jedynie wyłączony, co zapobiega przypadkowemu uszkodzeniu systemu operacyjnego.