Zamiast windowsa włacza sie bios

Witam,mam problem z uruchomieniem starego pc bo zamiast rozruchu komputera włącza sie bios dysk jest dobrze podłączony , kiedyś wyciągałem baterie może to od tego ? albo coś sie stało że nie chce bootować z dysku proszę o szybką pomoc.

http://oi44.tinypic.com/33ek8qp.jpg

Cześć,

Zaznacz Save&Quit na zakładce Exit. Sprawdź czy nie blokuje Ci się jakiś przycisk na klawiaturze.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Niestety nie pomogło.

  1. Sprawdź j.w. czy nie masz wciśniętego i zablokowanego jakiegoś klawisza na klawiaturze(np. Del, F2 itp).

  2. Uruchom komputer z odłączoną klawiaturą i zobacz co się będzie działo.

Już brałem z odłaczoną klawiaturą i nadal to samo jest ;/ już nic nie pomaga

Przejdź w BIOSie do kolumny " Exit". Tam wskaż strzałkami pozycję " Load Optymized Defaults" > Enter > i potwierdź zmiany > restart komputera. Zatrzymaj ten restart ponownie na BIOSie i ustaw w pierwszym oknie prawidłową, bieżącą datę i czas. Potwierdź zmianę klawiszem F10 i kolejny restart komputera. Może system się teraz uruchomi? Jeśli tak, to sprawdź godzinę w prawym rogu ekranu i ją popraw (może być różnica jednej godziny), klikając na niej dwukrotnie i wchodząc w ustawienia.

nie pomogło …

Spróbuj zresetować BIOS zworkami na płycie lub podmień baterię CMOS na płycie głównej.

Dodam od siebie że mi bios włączał się ciągle gdy wyczerpała mi się bateria na płycie głównej;p

próbowałem na 3 bateriach jest to samo :C