Zamiennik dla klawiatury dla ASUS X73SV-TY192

Witam.

Stanąłem przed potrzebą wymiany klawiatury do mojego laptopa - ASUS X73SV-TY192. Na samym Allegro dostępne są (ponownie) klawiatury dedykowane temu modelowi (przykładowa aukcja) jednak ich ceny wahają się w granicach 120 - 199 zł.

Istnieją jednak dokładnie takie same (powierzchownie) albo niemal takie same klawiatury, np. dla modeli K52*, których cena waha się już w granicach 60 - 100 zł. Skąd takie dysproporcje?

Czy pomiędzy klawiaturami tych modeli są jakiekolwiek różnice? Być może inny układ taśm/kabli? Czy drobne różnice definitywnie przekreślają możliwość wykorzystania, innymi słowy czy miejsca pod klawiaturą jest tak mało, że nie ma najmniejszej możliwości “przeciągnięcia” taśmy?

Czy spotkał się ktoś może ze stroną na której można by sprawdzić kompatybilność klawiatur różnych modeli?

Pozdrawiam

A wiesz jak często słowa oryginał się nadużywa?;> zamiennik kiepskiej jakości prawdopodobnie, jednak za taką cenę można spróbować, znajdź sobie w googlach foto swojej klawiaturki i tej od innego modelu która wygląda tak samo, do mojego szrota pasują klawiatury od acerów. Ale szkoda mi inwestować w niego.

Nie miałem na myśli zamiennika innej firmy, a klawiaturę ASUS-a z innego modelu, która pozornie wygląda na identyczną, a kosztuje nawet o 100zł mniej.