Zamiennik dla LibreOffice oraz Total Commandera?

Generalnie pakiet LibreOffice jest dla mnie za duży. Wystarczy mi arkusz kalkulacyjny oraz edytor tekstu. Jako arkusz kalkulacyjny wybrałem Gnumeric, ale co z edytorem tekstu ? Zastanawiam się nad AbiWord, ale kiedyś czytałem w komentarzach na dobrychprogramach, że to AbiWord jest dołączony złośliwy kod.

Szukam też darmowego odpowiednika dla Total Commandera, darmowy, bez reklam itp. tu zastanawiam się nad Unreal Commander oraz FreeCommander chyba, że jest coś jeszcze ciekawego ? Szkoda, że polski GekkoManager nie jest już rozwijany :confused: fajnie jak by soft miał wersje 64bit pod Win7 :slight_smile:

Pr0tip: przy instalacji Libre Office możesz wybrać składniki, np. sam edytor tekstu i Calc.

co do zamiennika TC jak 64bit tu propozycja http://zabkat.com/x2lite.htm

Nie bierz tak na serio wszystkiego, co jest napisane w Internecie. Przecież ta sieć jest dostępna dla każdego, a więc może się w niej wypowiadać każdy idiota. A że wiadomo nie od dziś, że na świecie jest więcej ludzi głupich niż mądrych, to można z tego wnioskować, że 80% komentarzy (wartość wymyślona na poczekaniu, ale oddająca rzeczywistość) jest pisana przez idiotów i głupich małolatów, którym się wydaje, że pozjadali wszystkie rozumy, bo przeczytali coś na łamach jakiejś tam gazetki lub w jakimś komentarzu.

Pomyśl logicznie. AbiWord to program otwartoźródłowy. Gdyby zawierał jakiś szkodliwy kod, to społeczność od razu by to wyłapała.

Co do zamienników Total Comandera mogę polecić FreeCommander, program naprawdę świetnie się spisuje.

I wyłapuje. Programy od Abi czasem dorzucają do przeglądarek paski, wyszukiwarki i inne “złośliwe” śmieci, ale żeby się przed tym ustrzec, wystarczy odznaczyć ptaszek przy instalacji.

Złośliwy kod to taki, który ma za zadanie wykradnięcie danych lub ich zniszczenie. Wszelkiego rodzaju dodatkowe paski narzędziowe itp to nie złośliwy kod, a sposób autora programu na zarobek z darmowego oprogramowania. Można by się zdenerwować, gdyby podczas instalacji nie było do wyboru, by ten dodatek nie był instalowany, jednak nie kojarzę programu, w którym nie byłoby takiego wyboru. Jeśli ktoś tylko bezmyślnie klika “Dalej”, to klasyfikuję go jako kolejnego idiotę.

Niestety są takie programy co mimo odchaczenia tego czego sie nie chce i tak ładuje.co chce.Takim programem jest np.FormatFactory.Właśnie dzis instalowałem i odinstalowywałem go 2x a i tak pakuje mi AskToolbar i jakiś V9.Zrezygnowałem z programu.Pozdrawiam.

Dobry HIPS pokaże okienko z informacją, że dany program próbuje uruchomić inny program i zapyta, czy zezwolić na taką operację.

Nawet jeśli by załadował co za problem odinstalować ten AaskToolbar i V9 w odinstaluj programy czy to takie trudne ?

drugie wyjście tak jak napisał kamil_w HIPS i nie ma prawa się zainstalować :slight_smile:

niestety tak to jest z darmowymi programami.Inne wyjście można wydać te 150zł i kupić TC.