Zamiennik Recovery Console?

Poszukuję zamiennika Windows Recovery Console z płyty instalacyjnej XP, ponieważ niestety moja płyta wyzionęła ducha :expressionless: . Otóż chcę zamienić systemowy plik, konkretnie logonui.exe (jak ktoś jest w temacie to wie o co mi chodzi :wink: ). Ale nie mogę tego w żaden sposób zrobić :frowning: . Próbowałem Slax’em 6.0.7 ponieważ myślałem że Linuch da radę, no ale nie ;/ Może jakiś inny bootowalny program? Jakieś wskazówki jak to zrobić na linuxie? Szukam od paru dni i nie mogę znaleźć, a google wrzało, jedyne co mam to chęć poznania bliżej linuxa :smiley: .

Kasujesz plik z dysku(c:\windows\system32), potem kopiujesz plik z płyty (plik jest w i386) nazywa się logonui.ex_, zmieniasz rozszerzenie na .exe i kopiujesz do system32. Potem wyświetli się okno “ochrona plików sys. Windows” to wkładasz płytkę i klikasz ponów próbę i masz już oryginalny plik w system32. Ten sposób działa, przynajmniej u mnie.

Niewiem, czy dobrze zrozumiałem temat. Chodzi Ci o podmianę na oryginalny plik, czy jakiś modyfikowany??

Podmiana na modyfikowany :slight_smile: To nowe ładniejsze logowanie, dokładnie to z HowTo Arka F. Recovery Console ma to do siebie, że tam da radę, ale nie mogę tego ani pod linuxem (to mnie zdziwiło lekko) a w systemie nawet nie próbuję bo nie wiem jak, a nie chcę wysypać systemu. Może jakoś można ściągnąć z Microsoft Downloads takie rocovery czy coś? Szukałem nawet tam, jedyne sensowne rozwiązanie to ściągnąć nielegalną kopię i użyć recovery console :expressionless: Niezbyt chce ściągać nielegala raz że to legalny system, dwa że 680mb przez transfer 20kB/s to trochę sporo :?

Kasujesz plik logonui.exe z C:\WINDOWS\system32\dllcache (ukryty folder) i potem kasujesz z System32 i wklejasz modyfikowany. Działa bo ja tak robie.

Hmm wielkie dzięki =D> Mimo to z ciekawości i ambicji nadal stawiam pytanie czy można takie Recovery zrobić/znaleźć :slight_smile:

Recovery to instalowanie systemu\odzyskiwanie to musi być płyta.

A jeżeli chodzi o podmianę plików to z LiveCD można.