Zamienniki tuszy

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupna urządzenia wielofunkcyjnego Brother DCP-385C i chciałbym, aby przed zakupem wszystko było zapięte na ostatni guzik. Pojawił się jednak problem z zamiennikami tuszy. Jak każdy wie te oryginalne są drogie. Mam Lexmarka P6350. W sklepie powiedziano mi, że będzie można dowolnie wsadzać tusze jakie się chce. Jak się później okazało będzie można, ale dopiero po którejś tam, bodajże czwartej wymianie tuszy drukarka pozwoli wsadzić sobie nieoryginalne tusze. W związku z tym mam następujące pytanie: czy w tym Brotherze też będzie występował taki problem?

Przeniesiony z Problemy

Nie będzie, gdyż cartridge od Brothera nie posiadają żadnej elektroniki.

Jesteś pewny, że nie ma żadnych zabezpieczeń? Tak samo będzie jak będę chciał np. tylko napełnić tusze? Jaka jest w ogóle różnica między oryginalnymi tuszami i podróbkami?

Ja dodam od siebie tyle, że przy stosowaniu innych tuszy, tracisz gwarancję. Jeżeli nawet oddał byś na serwis, to na dyszach jakiś tusz zostanie…

Co do samych tuszy, moim zdaniem jest różnica, może nie na zwykłych kartkach, ale na papierze foto widzę różnicę. Tak samo jak zmieniałem tusze, pobrudziłem się oryginałem, zszedł mi z rąk przy pomocy płynu do naczyń, a zamiennik musiałem szorować pumeksem, poza tym zamienniki miałem tylko dwa razy bo mi się tydzień po wymianie tuszu (zamiennik) głowica spieprzyła, i tusz nie chciał lecieć. :expressionless:

Teraz mam już dłuższy czas Canona MP 520, oryginalne tusze nie są takie drogie (46 zł), lecz fakt, kolory są osobno (żółty, czerwony, niebieski) + czarny. Ale taki zasób starcza na o wiele dłużej.

Czyli że używanie zamienników wiąże się z ryzykiem. W takim razie czy Brother jest tanie w eksploatacji?

Nie ma.

Nie ma możliwości nabicia (albo przynajmniej ja o tym nic nie wiem).

Zresztą za 20 zł (za komplet zamienników) to szkoda sobie rąk brudzić.

To chyba świadczy na korzyść zamiennika a nie oryginału.

A kto tu pisze o Canonie ?

Mowa jest o Brotherach.

Równie dobrze mogło się to stać i na oryginałach.

Od 2 lat mam pod swoją opieką z 8 drukarek Brother i cały czas jadę na zamiennikach od sprawdzonego sprzedawcy z Allegro i jakoś żadna jak do tej pory nie odmówiła posłuszeństwa :slight_smile:

Tak samo jak i używanie zamienników części w samochodach, ryzyko zawsze jest jak kupisz byle szajs od nie wiadomo kogo, jak masz sprawdzonego dostawcę ryzyko jest znikome.

W takim razie jakie zamienniki proponujecie? I czy będzie można je wsadzić od początku, czy dopiero po jakimś czasie?

A po co, skoro w drukarce masz komplet oryginalnych tuszy ???

Jak ci się skończą włożysz zamienniki.

W sumie tak. Dziękuję bardzo za porady. To teraz mi pozostaje tylko czekać do świąt. =P~