Zamieranie Ubuntu9.04

A próbowałeś innego systemu? Ogólnie Ubuntu to wadliwy system, wiec problemem może być sam system. Polecam Fedorę jest 200 razy lepszy system niż Ubuntu i ze 4 razy szybsza :slight_smile:

Pozdrawiam!

na start chciałęm coś prostego żeby nauczyć sie podstaw tego systemu(jest wiele poradników itp)! Ubuntu byłby dobry, jednak po dłuższych zastanowieniach doszedłem do wniosku że stabilność jest(musi być) jedną z najważniejszych cech mojego systemu!

Roobal jeśli możesz to napisz mi listę popularnych dystrybucji na których ta karta by działała no i żeby były jakieś poradniki itp.

ps zauważyłem że przy wyłączaniu często wyświetla sie jakiś komunikat mówiący coś o Compizie, niestety nie moge go przeczytać po szybko znika…

Debian Lenny…

Niestety dzięki swojej karcie musisz szukać systemu który ma niekatualnego xorga…

tylko? a nie ma do tej głupiej karty jakichś otwartych sterowników o których nie mam pojęcia?

Nie tylko, każde distro ze starym xorgiem. O otwartych sterownikach nie wiem nic, bo nie mam od bardzo dawna kart ATI (na szczęście)

Ciężko mi powiedzieć jakie dystrybucje obsłużą to kartę, bo ja mam intela a ostatnie ATI to miałem Radeona 9200, z którym nigdy nie było problemów. Ostatnio testowałem jakiś czas Fedorę i moim zdaniem bije na głowę pod każdym względem Ubuntu i Mandrivę, więc polecam spróbować, być może tam takich problemów nie będzie a poradników zapewne też jest sporo, gdyż po Ubuntu i Mandrivie jest to jedna z najprostszych i najpopularniejszych dystrybucji a Fedora jest wręcz największym konkurentem Ubuntu.

Jeśli zależy na stabilności to jedynie Debian Etch ale ten przed aktualizacją :slight_smile:

Pozdrawiam!

nic sie nie stanie jak sie co jakiś czas zawiesi wystarczy że nie kilka razy dziennie! rozumiem że może sie to zdarzyć jak robię 10 rzeczy na raz itp ale przy samym systemie i pidginie zawiechy to przesada… poda mi ktoś link do odpowiedniej wersji tego systemu? jeśli to możliwe to wolał bym Lenny chyba że ma innego xorg-a niż tan obsługiwany przez moją karte

Proszę http://cdimage.debian.org/debian-cd/5.0 … 6-CD-1.iso :slight_smile:

Debian jest bardzo stabilny nawet w wersji niestabilnej, więc nie powinno być z nim takich problemów jak z Ubuntu.

Pozdrawiam!

po co pełny cd wystarczy netinstall. Ze stabilnością potwierdzam między ubuntu jest duża różnica.

Wyłącz tego compiza i będzie wszystko wporządku. Linux i bez tego może dobre wyglądać. Jak dla mnie to jest tylko zbędna zabawka która zamula kompa.

Przydałby się jeszcze fragment logów z tego zwisu. Logi są w katalogu /var/log. Szukaj w pliku messages informacji o blędzie. Wydaje mi się że twoja karta powinna dobrze chodzić pod otwartymi sterownikami na których nie będzie takich problemów. Powrót do 8.04 to nie jest rozwiązanie! To jest coś typu: System nie działa? Zsformatuj!.

Co do przenoszenia ustawiem FF.

cp -r ~/.mozilla /nowe_ubuntu/home/uzytkownik/.mozilla

to też nie jest rozwiązanie. Masz zepsuty tłumik w aucie, wyłącz silnik, możesz jeździć na luzie :smiley:

masz lapka i sterowniki do xp(do Visty nie ma) posiadasz płyte z Vistą(oryginalną-kupiłeś wcześniej) i co będziesz używał Visty bez wsparcia producenta, z brakiem sterowników? małe przenośnie ale dość dobrze opisują problem

ps jak sie zdarzy kolejny zwis to wrzucę fragment loga. Ostatnio sobie odpuściły troche

Sam myślałem nad netinstall ale wolałem dać pełną cd, bo z netinstallem mógłby sobie nie poradzić :slight_smile:

Pozdrawiam!

PS. Tak z ciekawości się pytam :slight_smile: Możesz napisać to fonetycznie jak się wymawia to słowo:

Bo choćbym nie wiem jak chciał nie potrafię tego wymówić :slight_smile:

odkąd mam Linuxa używam trochę Google, więc wydaje mi się że jak by udało się zainstalować środowisko graficzne, to dalej byłoby z górki :slight_smile:

Z tym nie ma problemu, gdyż netinstall pobiera również wybrane przez Ciebie środowisko graficzne (do wybory przed instalacją Gnome, Xfce, Lxde). Natomiast ja zawsze instaluje podstawowy system z obrazu dla businesscard (po co w ogóle ciągnąć netinstall 150MB jak instalując wszystko z neta lepiej wziąć businesscard o wielkości 50MB :slight_smile: ) bez środowiska graficznego, potem tylko:

aptitude install server-xorg xorg xterm gnome-core

Pozdrawiam!

jeszcze można doinstalować gnome-audio

zwis ok 15.50 messages : http://wklejto.pl/36191

messages0 : http://wklejto.pl/36192

jakieś rady?

@julek94

Napisałem tak dlatego, bo compiz to jest wciąż oprogramowanie nie dokońca sprawne. Nie działa poprawnie na każdym sprzęcie (głównie chodzi tu o karty ATI). Prawda jest taka że najstabilniejszym rozwiązaniem jest wyłączenie wszelkich menedżerów korzystających z composite. Używam metacity bez composite i nie mam żadnych problemów. Gdy uruchomie np. compiza albo metacity-composite od razu zaczynają się dziać różne cuda. np. miganie aplikacji które używają OpenGL, rwanie obrazu w filmach. Nie jest to zależne od dystrybucji. Poprostu ATI ma gdzieś użytkowników Linuksa.

@roobal

Literówka :p. Miało być zformatuj.

powiedział bym że raczej to wina producenta karty, czyli Asus-a, sterów do niej nie ma na stronie Ati nawet dla xp. Obejrzał ktoś te logi?

Panie i Panowie, powoli się we mnie gotuje, w kwestii sterowników ATI. Tak się składa, że od jakiegoś czasu jestem posiadaczem ATI M HD4670 i mam do Was pytanie? Czy za nim któryś z Was stwierdził, że to Xorg jest zbyt nowy na sterowniki, to sprawdził wpierw, że sterowniki dla serii HD i X, są aktualizowane pod kątem nowych serii Xorga, ale przy tym sprawdził Release Notes i Known Issues? Nie? Polecam :).

Akurat o sterownikach radeonhd pisano wielokrotnie na forum, natomiast sterowniki do niektórych modeli (mówię tu o zamkniętych) nie wspierają niestety najnowszego Xorga:

http://linuxnews.pl/ponury-zart-amd-kon … erii-kart/

http://linuxnews.pl/kolejna-wspaniala-n … rt-atiamd/

Ta zapomniałem :stuck_out_tongue:

Tak się dzieje tylko przy compizie czy w ogóle?

Pozdrawiam!