Zamówienie komputera na esc.pl

Witam. Mam pytanie czy kupował już ktoś komputer w częściach a potem prosił esc.pl o złożenie go ? Czy złożą go za darmo i czy wystarczy jak przy konfiguratorze zestawów w komentarzu napiszę “Proszę o złożenie komputera” to czy oni go złożą ? Czy po dostarczeniu komputera do domu mogę otworzyć obudowę , czy może esc.pl nakłada jakąś plombę gwarancyjną ? Czy składane komputery przez pracowników esc.pl są składane z precyzją ?

p.S

Nie chciałem zakładać nowego tematu.

Czy do amd phenom x4 955 box muszę kupić pastę termo przewodzącą , czy ona już będzie na radiatorze box’owym ?

O to warto by się było spytać ich samych :slight_smile: A jak już składają to jest wielce prawdopodobne, że robią to dobrze.

Drugie pytanie: Tak będzie na radiatorze już nałożona. Więc tylko pacniesz chłodzenie na procesor i gotowe.

w ‘komentarzu’ wystarczy napisać, że prosisz o złożenie komputera - jest to darmowe; miałem okazję oglądać komputer przysłany z esc.pl i plomby były założone, jednak tylko w celu ochrony podczas wysyłki i można je oczywiście zdjąć; słyszałem jednak, że ostatnio serwis w tym sklepie się trochę “popsuł”(coś majstrują przy kartach graficznych) i ceny nie są już najniższe…

warto sprawdzić oferty w sklepach tj.: proline, techplanet

wtrącę się w ten temat trochę z innej strony , znając “co nieco” jakość naszych firm przewozowych zwanych niekiedy “kurierskimi” nie zaryzykował bym odbioru w domu dostarczonego przez nich kompa ( od razu piszę że znam procedurę typu odbiór przy kurierze itp itd ) paczka może być cała obudowa też ale co w środku będzie :?: trudno przy kurierze obudowę rozkręcać . Dla tego ja osobiście wolał bym zabawkę na miejscu odebrać.

Lekki offtopic (ale warto abyś się z tym zapoznał):

nieuczciwe-praktyki-serwisie-esc-t440233.html

Ja zamawiałem niedawno kompa dla jednej znajomej + dysk dla kolegi.

Napisałem w komentarzu żeby złożyli kompa (złożyłem go przez opcje utwórz zestaw czy coś takiego a dysk osobno)

Okazało się że nie zapakowali tego dodatkowego dysku po telefonie sprawa wyjasnila się (facet który to pakował myslal ze dysk jest w srodku)

Dysk dosłali na swój koszt , komputer był złożony za darmo , sama zawartość nie ucierpiała w trakcie transportu.

OK. Czyli polecacie esc.pl czy nie :slight_smile: ? A jak komp ma kosztować tam 1789zł to mam coś dołożyć im do przesyłki czy jak :slight_smile: ?

Czy sklep techplanet.pl skłąda komputery również za darmo :slight_smile: ?

Możesz sprawdzić w takich sklepach jak http://www.arest.pl (kilka razy zdarzyło się, że był tańszy od ESC) oraz www.proline.pl tu nie wiem jak cenowo ale zawsze u nich na miejscu kupuje i jest ok :slight_smile:

Co do kupowania gotowego kompa to ciężko mi powiedzieć. Nigdy nie kupowałem całego kompa a zdaję sobie sprawę jak różnie może być traktowany.

Cedar ja jakoś tak z dystansem do tej sprawy podchodzę. Może dlatego, że źródło jest mało wiarygodne.

w proline 30 zł za złożenie kompa za te 30 zł myślę ,że sam bym sobie złożyć choć nie jestem doświadczony

w esc złożą za darmo za wysyłke jest coś koło 25zł , zobacz na podsumowaniu zamówienia ja moge szczerze polecić ten sklep