Zamówiona Nie-Odebrana przesyłka


(system) #1

właśnie , jak to z tym właściwie jest

kiedy coś zamawiam w sklepie internetowym ,

paczka przychodzi przez firme kurierską ,

a tu akurat nikogo nie ma w domu

i co wtedy ???

1) jest pozostawiona do odbioru na poczcie

2) wraca spowrotem dosklepu

3) będzie [krążyć] i przyjdzie w innym terminie

4) ???


(Błażej) #2

Jeżeli paczka jest wysłana normalnie, pocztą i jak niema nikogo w domu to do skrzynki listonosz wkłąda AWIZO a jeżeli przesyłka wysłana była za pobraniem to paczka wraca do nadawcy.Więcej możliwości niema


(Exsul) #3

Wraca rzecz oczywista po 14 dniach oczekiwania na odbiór w lokalnym urzędzie pocztowym i powtórnej awizacji :smiley:


(Pablo M88) #4

Ale koledze przecież chodzi o firmę kurierską, np. STOLICA albo DHL.

Moim zdaniem kurier powinien zostawić informację, że był, a adresata nie było i podać kontakt, gdzie można zadzwonić i umowić sie na odbiór towaru. Nie wiem czy tak jest, ale byłoby najlepiej gdyby tak właśnie się to odbywało.


(Philips Piotr) #5

Ja miałem podobna sytuacje czekałem na paczke od Kuriera nie było mnie w domu wiec koles zostawił karte z nr. tel. do niego i numerem do najbliższego oddziału gdzie w przypadku nie odebrania paczki ona tam trafia i czeka na odbiór podjaże 14 dni potem ja odsyłają do nadawcy. W moim przypadku zadzoniłem do kuriera tego samego dnia i sie umówiłem kiedy mi paczke dostarczy.


(McDracullo) #6

Zawsze jak mi paczke kurierem przysylali a w domu nikogo nie bylo kurier zostawial informacje ze przesylka jest do odebrania na poczcie… (awizo).


(system) #7

zamówiłem ostatnio paczkę , włściwie to konfigurowałem ją pare dni

no i w końcu ją zamówiłem , i myślałem że przyjdzie za jakieś dwa dni , ale jak sobie troche jeszcze sprawdziłem to niektórych towarów nie mają w magazynie , i teraz sie zastanawiam kiedy przyjdzie i najważniejsze czy kurier z DHL kogoś zastanie , a jeśli nie to właśnie co będzie się działo z tą paczką ???


(Philips Piotr) #8

Jak nie zastanie to zostawi karteczke gdzie mozna paczke odebrać, albo na poczie lub co wielce prawdopodobne zawiezie ja do najbliższego odziału DHL (magazyn) i tam ją odbierzesz. Zreszta wszelkie info bedą na tek kartce co zostawi wiec spokojna głowa paczka nie zaginie.


(fiesta) #9

A co ma firma kurierska do poczty ??

Tak jak piszą zastaniesz w drzwiach kartkę z nr tel. komórkowego dostawcy i jak zadzwonisz do niego umówicie się na konkretny termin.


(system) #10

mam nadzieje że akurat trafi sie tak że ktoś będzie wtedy w domu , jeśli nie to będzie ewentualnie problem z dzwonieniem , umawianiem terminu odbioru i kto wie co tam jeszcze wypadnie .

to chyba byłoby na tyle , w tym temacie

Dzięki za pomoc .


(fiesta) #11

Mam wrażnie że sam je sobie stwarzasz. 8) 8) 8)

System przesyłek kurierskich funkcjonuje już ładną “chwilę” na naszym rynku i przynajmniej ja i w domu i w firmie nigdy się na nim nie zawiodłem.


(McDracullo) #12

A tego to juz nei wiem. Przedstwailem tylko fakt (moze ta firma kurierska ktorej nazwy nie pamietam :x ma podpisana umowe z poczta??).