Zamówiona Nie-Odebrana przesyłka

właśnie , jak to z tym właściwie jest

kiedy coś zamawiam w sklepie internetowym ,

paczka przychodzi przez firme kurierską ,

a tu akurat nikogo nie ma w domu

i co wtedy ???

  1. jest pozostawiona do odbioru na poczcie

  2. wraca spowrotem dosklepu

  3. będzie [krążyć] i przyjdzie w innym terminie

  4. ???

Jeżeli paczka jest wysłana normalnie, pocztą i jak niema nikogo w domu to do skrzynki listonosz wkłąda AWIZO a jeżeli przesyłka wysłana była za pobraniem to paczka wraca do nadawcy.Więcej możliwości niema

Wraca rzecz oczywista po 14 dniach oczekiwania na odbiór w lokalnym urzędzie pocztowym i powtórnej awizacji :smiley:

Ale koledze przecież chodzi o firmę kurierską, np. STOLICA albo DHL.

Moim zdaniem kurier powinien zostawić informację, że był, a adresata nie było i podać kontakt, gdzie można zadzwonić i umowić sie na odbiór towaru. Nie wiem czy tak jest, ale byłoby najlepiej gdyby tak właśnie się to odbywało.

Ja miałem podobna sytuacje czekałem na paczke od Kuriera nie było mnie w domu wiec koles zostawił karte z nr. tel. do niego i numerem do najbliższego oddziału gdzie w przypadku nie odebrania paczki ona tam trafia i czeka na odbiór podjaże 14 dni potem ja odsyłają do nadawcy. W moim przypadku zadzoniłem do kuriera tego samego dnia i sie umówiłem kiedy mi paczke dostarczy.

Zawsze jak mi paczke kurierem przysylali a w domu nikogo nie bylo kurier zostawial informacje ze przesylka jest do odebrania na poczcie… (awizo).

zamówiłem ostatnio paczkę , włściwie to konfigurowałem ją pare dni

no i w końcu ją zamówiłem , i myślałem że przyjdzie za jakieś dwa dni , ale jak sobie troche jeszcze sprawdziłem to niektórych towarów nie mają w magazynie , i teraz sie zastanawiam kiedy przyjdzie i najważniejsze czy kurier z DHL kogoś zastanie , a jeśli nie to właśnie co będzie się działo z tą paczką ???

Jak nie zastanie to zostawi karteczke gdzie mozna paczke odebrać, albo na poczie lub co wielce prawdopodobne zawiezie ja do najbliższego odziału DHL (magazyn) i tam ją odbierzesz. Zreszta wszelkie info bedą na tek kartce co zostawi wiec spokojna głowa paczka nie zaginie.

A co ma firma kurierska do poczty ??

Tak jak piszą zastaniesz w drzwiach kartkę z nr tel. komórkowego dostawcy i jak zadzwonisz do niego umówicie się na konkretny termin.

mam nadzieje że akurat trafi sie tak że ktoś będzie wtedy w domu , jeśli nie to będzie ewentualnie problem z dzwonieniem , umawianiem terminu odbioru i kto wie co tam jeszcze wypadnie .

to chyba byłoby na tyle , w tym temacie

Dzięki za pomoc .

Mam wrażnie że sam je sobie stwarzasz. 8) 8) 8)

System przesyłek kurierskich funkcjonuje już ładną “chwilę” na naszym rynku i przynajmniej ja i w domu i w firmie nigdy się na nim nie zawiodłem.

A tego to juz nei wiem. Przedstwailem tylko fakt (moze ta firma kurierska ktorej nazwy nie pamietam :x ma podpisana umowe z poczta??).