"zamrażanie się" ekranu, spowolnienie, kaspersky 50% cpu

Było tak:

  1. Pewnego razu komputer zaczął mocno zwalniać, ekran zamrażał się, klikałem coś i dopiero po jakiś 20 sekundach reagowało,

  2. Zainstalowałem MalwareBytes i znalazł jakieś 2 wirusy. Oba niemożliwe do usunięcia prawym przyciskiem (jeden lsass.exe i jakiś pack.exe - oba dane aplikacji

  3. Usunięcie ich wymagało restartu

  4. Doszło do tego, że można było tylko ruszać myszką (wszystko było zamrożone) po minucie od włączenia komputer, jeśli w ogóle komputer wystartował.

  5. potem Przez długi czas komputer nie chciał się włączyć w takim sensie - wciskałem Power, pojawiał się ekran logo płyty głównej jak zawsze i na tym się zawieszał, zawsze było takie “Pi” pojedynczej to był znak, że komputer dalej startuje teraz tego nie było

  6. Miałem więc problem, żeby ruszył w ogóle tryb awaryjny, próbowałem różne rzeczy usuwać, zrobiłem w końcu przywracanie, pomogło… nie na długo

7 Komputer raz dobrze chodził, raz powtarzały się zwiechy, i teraz tak jest, że wszystko się włącza dopiero po sporym czasie, dlatego pisze to póki mogę.

Mam Kaspersky Internet Security 2012, który bez przerwy zużywa 50% procesora i myślę, że to w nim może być problem

Mój komputer:

4GB Goodram

Palit 9800gT

Windows XP

Athlon x 250

Płyta główna Asrock

zasilacz kiepski 500W, ale nie gram w ogóle na kompie, tylko do pracy używam. Wiem, ze to co pisze może kłuć w oczy, ale nie mam kasy na nowy i byłbym ogromnie wdzięczny, jeśli da się teraz problem rozwiązać z pozycji softu i systemu

Próbowałem odłączać zbędne rzeczy, teraz jest odłączony DVD i zbędne z USB i tak to samo

Przed chwilą coś się zmieniło i ma zmienne zużycie koło 30-50% i troche komputer przyspieszył

Process Monitor masę tego idzie bez przerwy, czasem na zmiane, z firefox, explorer http://img402.imageshack.us/img402/4937/ssssod.jpg

Cześć

Pobierz:

http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-R … 12771.html

wypal na płytę bądź utwórz bootowalny pendrive i przeskanuj komputer.

Jeżeli nic nie znajdzie uruchom komputer normalnie, uporządkuj autostart, odinstaluj zbędne programy, zaktualizuj system oraz pozostałe programy, przeczyść system np. programem CCleaner, zdefragmentuj partycjie.

Ja po takich objawach bylem zmuszony do zmiany dysku (po uprzednim sprawdzeniu napędu)