Zamula

Witam zakupiłem nie dawno kostke ramu dla wiadomych celów . problem jest w tym żę komp mi potężnie zamula przy wypalaniu i słuchaniu muzyki tak samo było gdy mialem 256 mb ddram i tak jest teraz znowu gdy mam 768 mb ddram zamula to znaczy że ‘‘pulpit’’ nie reaguje za bardzo i muzyka przerywa ale gdy tylko wypala to żadnych problemów .

Witam, to nie musi byc koniecznie wina ramu, juz przy 256 nie powinno mulić, ale jak coś to sprawdz ram na błędy za pomocą:

MemTEst zgraj to na dyskietke i uruchom z niej kompa, testuj najlepiej by bylo gdyby nie było żadnych errorów :wink: napisz wynik

NaStEr sprawdź czy dysk i napęd pracują w trybie DMA :!:

Nie sądze żę memtest jest potrzebny wszystkie inne nawet bardzo wymagające gry chodzą poprawnie dla przykładu MoH Pacific assault wszystko na średnie rozdziałka 800 :600 fpsy 30 - 40 Battlefield 2 chodzi poprawnie na ustawieniach średnioniskich rozdziałka 1024:800 widoczność na maxa

fpsy 30 - 35 czasami 40 najwięcej 52 a jak nie w ramach powód to w czym?

Złączono Posta : 26.09.2005 (Pon) 15:30

jak to sprawdzić i co to jest tryb DMA ?

DMA http://pl.wikipedia.org/wiki/DMA

No dobrze już wiemy co to jest DMA - dzięki boczi .-- ale nie doczytałem nigdzie jak to sprawdzić na komputerze czy jest dobrze ustawione ???

No to poczytaj ten temat:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 072#128072

Witam ponownie

dzięki strumienianin- mam DMA 6 na podstawowym kanale IDE ale powiedz mi jak ma być na tym drugim IDE pomocniczym bo mam teraz PIO a jest też dostępne DMA 2 w urządzeniach podrzędnych…

Pomocniczy również powinien być ustawiony na DMA

i to jest Twój problem właśnie! przestawiaj to na DMA i będzie miodziowo :smiley:

mam Ultra DMA tryb 2 dla urządzeń głównych a jak powinno być jeszcze dla urządzeń podrzędnych bo jest gostępne PIO i DMA 2 i tak w ogóle co to są urządzenia podrzędne - przykłady bo nie mam pojęcia… :smiley:

dopiero pisałeś prawie to samo :?

google! :wink:

Widocznie na jednej taśmie masz podpięte dwa napędy.

Napęd ustawiony na master to urzadzenie główne, na slave - urządzenie podrzędne.

U mnie głównym urządzeniem jest nagrywarka, podrzędnym dvd-rom

16wk.jpg

przykro mi ale jesteś w błędzie - pisałem o podstawowym kanale IDE a teraz chodzi mi o pomocniczy w którym też są urządzenia główne i podrzędne… - wystarczy sprawdzić …i też jest mozliwość ustawiania dlatego pytam jak powinno być …

Złączono Posta : 26.09.2005 (Pon) 17:22

No właśnie o to chodziło - :smiley: Dzięki serdeczne strumienianin , teraz mam wszystko czarno na białym i już wiem …

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam …

cześć :smiley: