Zamulający komp

(Miniu__) #1

Witam

Na poczatku powiem ze nie jestem specem w tych sprawach dlatego zwracam sie do was.

Od jakiegos czasu komp zamula mi na maksa, wlacza sie 15minut czasem trzeba uruchamiac Windowsa 3 razy zeby nie zamulal. Wirusow nie powinno byc bo mam zainstalowanego Avasta (Uaktualniany na bierzaco).

Moze poradzicie mi jakis dobry program do usuwania bledow i skanowania bo podejrzewam ze to jakies bledy w systemie czy cos w tym stylu.

Dodam ze stawialem Windowsa niedawno i z tydzien bylo ok a pozniej standar czyli mulenie na maksa

Z gory dzieki za pomoc

(Surmapiotr) #2

Kolego po pierwsze nie żartuj.

A co do samego problemu, najpierw przeskanuj system a potem upewnij się że to problem ze systemem. I nie avastem!!

Zobacz jaką masz temperaturę procesora i napięcie na procesorze, podaj model procesora.

Jeżeli się że miałeś rację że nie ma wirusów to rozkręć kompa , wyjmij wszystko co jest na płycie głównej, oczyść ją z kurzu, nałóż nową pastę, ładnie skręć. Jeżeli problem będzie się powtarzał a podasz temperaturę i napięcia to będę mógł Ci więcej powiedzieć

(antiferno) #3

a robisz optymalizacje systemu ? defragmentacja , usuwanie smieci itd...

(Sebos99) #4

W menu start,w polu wyszukaj wpisz uruchom, w okienku, które się pojawi wpisz msconfig i naciśnij enter. Daj na forum screen z zakładki uruchamianie.

Podaj konfigurację komputera. Jaki procesor, ile pamięci...

Możesz przeskanować komputer za pomocą tego. Wyłącz avasta przy skanowaniu.

(Monczkin) #5

Miniu__ , zapoznaj się z zasadami pisania na forum i popraw tytuł na konkretny oraz błędy. Na forum używamy polskiej pisowni.

(Wielmorznik) #6

Ojejciu chłopie podaj parametry komputera jakiego masz windowsa mam nadzięję że nie ściągałeś pirackich windowsów 7 one rozwalają kompa ale skoro mówiłeś że ostatnio instalowałeś windowsa to wszystko jest możliwe ,na komputerach się nie znam ale wydaje mi się że to ram temp .procesora , nie wirusy sam nie mam antywira i wszystko chula radzę zainstalować coś w stylu:

System Spec 2.65

ja mam jeszcze w domu ibm thikpad ma 256mb ram p3 8mb karta i na xp jedzie świetnie , więcej korzystam niż ze stacjonarki , a stacjonarkę mam taką jaką na dole w opisie przeinstaluj jeszcze raz na xp albo kup 7 ale przede wszystkim podaj parametry komputera polecam zobaczyć temp. w biosie , albo pobierz COŚ TAKIEGO

CPU SPEED.

Jeżeli nic nie pomoże format pomoże ,a jeśli sytuacja będzie krytyczna biegnij do sklepu komputerowego , no chyba że mieszkasz na wsi(bez obrazy) to jedz autem bądz bierz na przyczepę i jedz ciągnikiem to tyle więcej nie powiem zyczę powodzenia.

(krzysiekx) #7

Może to poprostu syf na komputerze.Zrób defragmentacje dysku, wyczyść komputer ccleanerem, zoptymalizuj komputer zgodnie z poradnikiem na forum.

Jeśli to nic nie da to podaj temperatury z Everesta.Rozkręć i wyczyść komputer o środka.d

(Surmapiotr) #8

michaeljackson1996 - weź wyluzuj człowieku.

to się nie wypowiadaj

format to Tobie jest potrzebny, rzadko się zdarza a nawet bardzo rzadko żeby format był potrzebny bo ktoś sobie nie radzi z problemem.

Widać że się naczytałeś jednego artykułu i go powtarzasz. Najpierw zobacz potem pisz.

pkt 1 , nie znasz się to się nie wypowiadaj, jak już co przyda mu się SpeedFan

(Croos22) #9

Nie wiem czy jest taki antywirus który wyłapie wszystkie wirusy.

Mogą być przyczyną spowolnienia pracy komputera.

Rozkręć komputer i sprawdź czy chłodzenie jest w jak najlepszym porządku.

W ostateczności sformatuj wszystkie partycje.

(Olixxx94) #10

Patrz :arrow:

optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html