Zamulający komp

Witam

Na poczatku powiem ze nie jestem specem w tych sprawach dlatego zwracam sie do was.

Od jakiegos czasu komp zamula mi na maksa, wlacza sie 15minut czasem trzeba uruchamiac Windowsa 3 razy zeby nie zamulal. Wirusow nie powinno byc bo mam zainstalowanego Avasta (Uaktualniany na bierzaco).

Moze poradzicie mi jakis dobry program do usuwania bledow i skanowania bo podejrzewam ze to jakies bledy w systemie czy cos w tym stylu.

Dodam ze stawialem Windowsa niedawno i z tydzien bylo ok a pozniej standar czyli mulenie na maksa

Z gory dzieki za pomoc

Kolego po pierwsze nie żartuj.

A co do samego problemu, najpierw przeskanuj system a potem upewnij się że to problem ze systemem. I nie avastem!!

Zobacz jaką masz temperaturę procesora i napięcie na procesorze, podaj model procesora.

Jeżeli się że miałeś rację że nie ma wirusów to rozkręć kompa , wyjmij wszystko co jest na płycie głównej, oczyść ją z kurzu, nałóż nową pastę, ładnie skręć. Jeżeli problem będzie się powtarzał a podasz temperaturę i napięcia to będę mógł Ci więcej powiedzieć

a robisz optymalizacje systemu ? defragmentacja , usuwanie smieci itd…

W menu start,w polu wyszukaj wpisz uruchom, w okienku, które się pojawi wpisz msconfig i naciśnij enter. Daj na forum screen z zakładki uruchamianie.

Podaj konfigurację komputera. Jaki procesor, ile pamięci…

Możesz przeskanować komputer za pomocą tego. Wyłącz avasta przy skanowaniu.

Miniu__ , zapoznaj się z zasadami pisania na forum i popraw tytuł na konkretny oraz błędy. Na forum używamy polskiej pisowni.

Ojejciu chłopie podaj parametry komputera jakiego masz windowsa mam nadzięję że nie ściągałeś pirackich windowsów 7 one rozwalają kompa ale skoro mówiłeś że ostatnio instalowałeś windowsa to wszystko jest możliwe ,na komputerach się nie znam ale wydaje mi się że to ram temp .procesora , nie wirusy sam nie mam antywira i wszystko chula radzę zainstalować coś w stylu:

System Spec 2.65

ja mam jeszcze w domu ibm thikpad ma 256mb ram p3 8mb karta i na xp jedzie świetnie , więcej korzystam niż ze stacjonarki , a stacjonarkę mam taką jaką na dole w opisie przeinstaluj jeszcze raz na xp albo kup 7 ale przede wszystkim podaj parametry komputera polecam zobaczyć temp. w biosie , albo pobierz COŚ TAKIEGO

CPU SPEED.

Jeżeli nic nie pomoże format pomoże ,a jeśli sytuacja będzie krytyczna biegnij do sklepu komputerowego , no chyba że mieszkasz na wsi(bez obrazy) to jedz autem bądz bierz na przyczepę i jedz ciągnikiem to tyle więcej nie powiem zyczę powodzenia.

Może to poprostu syf na komputerze.Zrób defragmentacje dysku, wyczyść komputer ccleanerem, zoptymalizuj komputer zgodnie z poradnikiem na forum.

Jeśli to nic nie da to podaj temperatury z Everesta.Rozkręć i wyczyść komputer o środka.d

michaeljackson1996 - weź wyluzuj człowieku.

to się nie wypowiadaj

format to Tobie jest potrzebny, rzadko się zdarza a nawet bardzo rzadko żeby format był potrzebny bo ktoś sobie nie radzi z problemem.

Widać że się naczytałeś jednego artykułu i go powtarzasz. Najpierw zobacz potem pisz.

pkt 1 , nie znasz się to się nie wypowiadaj, jak już co przyda mu się SpeedFan

Nie wiem czy jest taki antywirus który wyłapie wszystkie wirusy.

Mogą być przyczyną spowolnienia pracy komputera.

Rozkręć komputer i sprawdź czy chłodzenie jest w jak najlepszym porządku.

W ostateczności sformatuj wszystkie partycje.

Patrz :arrow:

optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html