Zamulanie kompa po uruchomieniu(~10min), brak odp. aplikacji

Witajcie,

Mam od pewnego czasu problem z komputerem. Otóż po uruchomieniu, co nawet nie trwa długo, pojawia się pulpit, ikony itd., ale problem pojawia się wtedy gdy chce coś otworzyć, np. Mój Komputer. Klikam (ikona podświetla się i gasi) i po bardzo długim czasie pojawia się okno moj komputer, aby przegladać programy też trzeba bardzo długo czekać (2min). Crtl+Alt+Del nie pomaga,tzn dopiero po jakimś czasie.Użycie procesora czy pamięci jest normalne. Tak samo jest z menu start, mogę iść zrobić sobie kawę i wrócić po kilku minutach. Co najciekawsze w tym wszystkim jest to, że po jakiś 10-15 minutach wszystko wraca do normy i komputer chodzi jakby nigdy nic. Czasami zdarzają się zawiechy aplikacji takich jak Orgin (też przy tym gier zainstalowanych), explorer.exe, firefox,wmp… itp. Normanie wyskakuje okienko “xxx” przestał odpowiadać i czasami sie udaje, że system wstaje a czasami się resetuje. Nie wiem co dalej robić bo widzę, że jest coraz gorzej i powoli zgrywam pliki… Ale do rzeczy, proszę o sprawdzenie logów i ewentualną pomoc, za która z góry dziękuje. Konfiguracja w podpisie: “PC”

Pozdrawiam

Neurox

Logi:

Extras http://wklejto.pl/158807

OTL http://www.wklejto.pl/158808

ps. z tego co widzialem w logach jest jeszcze TuneUp Utilities 2011, lecz odinstalowałem go dosyc dawno, czy dalej tkwi w kompie?

Na szybko mogę powiedzieć, że większość z tego co się instaluje zostawia po skasowaniu jakieś śmieci … Temat optymalizacji był poruszany wiele razy …

Hmm… wiesz co dużo mi nie pomogłeś. Każdy program, tak jak i TuneUp odinstalowuje Revo Uinstaler trybem bodajże dokładnym który dokładnie szuka pozostałości i takie śmieci usuwa. Z reszta tuneup zainstalował się “przypadkowo” z czymś i nawet go nie otwierałem. A temat raczej optymalizacji nie dotyczy… No nic poczekam aż ktoś sprawdzi logi.

Do optymalizacji należy między innymi usuwanie zbędnych plików i nieprawidłowych lub nieaktualnych wpisów w rejestrze, to też dotyczy pozostałości programów.

Zamulanie kompa zwłaszcza przy uruchomieniu to temat także należący do optymalizacji np. usuwanie programów z autostartu.

Dawno takich logów nie przeglądałem i się zapomniało, ale możesz sprawdzić równie dobrze antywirusem w poszukiwaniu wirusów, a reszta ( po usunięciu wirusów ) to optymalizacja systemu.

P.S.

Wiele programów do optymalizacji usuwała mi wirusy z autostartu, po tym musiałem tylko wirusy z menadżera zadań wyłączyć i po restarcie bywało czasami ok.

Update:

A i jeszcze jedno - był taki program bodajże USBFix czy jakoś tak - on blokował automatyczne uruchamianie się progrmów ( zwykle wirusów ) z dysków w tym pendrive.

Do tego warto dodać, że powinno się instalować Adblocka lub inne tego typu dodatki.

Piszę to update dlatego iż wirusy najczęściej idą przez pena lub reklamy z neta.

Piszesz rzeczy oczywiste, o których dobrze wiem. Korzystam z takich programów i co więcej potrafię je obsłużyć. Autostart mam jak widać odchudzony do minimum:

http://imageshack.us/scaled/landing/13/80611720.jpg * w większosci programów widać tylko to.

Może prościej. Używam regularnie takich programów jak, CCleaner, odkurzacz, sb S&D. Antywirusa Kasperskiego. Jakbyś zerknał na logi zauważyłbyś że używam adblocka i noscripta. Co do USBFix, faktycznie dobry program użyłem go na laptopie gdy miałem problem z plikami autorun na usb i tego typu infekcjami. Tylko dalej nie wiem co ma jedno do drugiego.

Ciekawa teoria.

Mam problem, bo widze, że jest jakiś ukryty autostart, bądź wirus którego program/ja nie umiem zlokalizować i usunać i dlatego po porade sięgnałem na forum. Nie jest to normalne dla takiego mocnego kompa, tymbardziej że kilka dni wcześniej wszystko było ok. Moim zdaniem komunikaty w stylu "program explorator windows przestał działac " nie są spowodowane zbędnymi programami w autostarcie…

O eksploratorze lepiej nie wspominaj :-D.

Takie komunikaty mi wyrzucał kiedy klikałem w ikonkę stacji płyt i trochę zawsze zajmowało mu odczytanie i nie zawsze też odczytywał.

No cóż czytałem wiele artykułów o tematyce naprawa i optymalizacja windows.

Były takie artykuły, jak:

*( … ) wirus załaduje się na kompa bez względu na to czy klikniesz w reklamę, czy nie … ( … ) - w to raczej można uwierzyć, bo przeglądarka najpierw zapisuje, a potem odtwarza, ale było też coś takiego:

*( … ) robią wirusy, które udają tylko zdjęcia i wrzucają na portale społecznościowe ( … ) - do tego nie jestem aż tak bardzo przekonany, czy to prawda

Kumpel raz dał mi pena z ok 30 wirusami ! Nieźle się po tym musiałem namęczyć ! :smiley:

Wracając do tematu:

Nie twierdzę w cale, że się nie znasz, ale to że optymalizacja nie pasuje do tematu, to nie było trafne stwierdzenie ( w ogólnym znaczeniu, a nie w konkretnym przypaku - zdarzało mi się kumplowi naprawić kompa w którym takie zwykłe prgoramy jak gg zmulały nie tylko na starcie ).

Co to za pliki ( z liter wnioskuję, że to zamontowane obrazy plyt ): G:\AutoRun.exe. K:\Startme.exe, L:\AutoRun.exe, M:\Install.exe ??

Skoro się znasz, to powinieneś wiedzieć, że:

C:\Users\Nerox\AppData\Roaming\Babylon

C:\Users\Nerox\AppData\Roaming\Delta

to śmieci ( chyba, że faktycznie ich używasz ) - wszystkie pozostałości i / lub zainstalowane śmiecie usuń.

Jak wspominałem w logach aktualny nie jestem …

Czy możesz powiedzieć czy:

*widzisz dziwne nazwy w menadżerze zadań ??

*czy procesy systemowe są uruchomione jako użytkownik, a nie system ??

Powyższe wypad to wirusy - doświadczenie.

Jeśli nikt nie odpisze to jeszcze raz przestudiuje jeden artykuł dotyczący logów i je przejrzę jeszcze raz.

Dodane wtorek, 30 kwietnia 2013, 21:59

Używasz nielegalnego oprogramowania - często w crackach są wirusy.

Jeśli się pomyliłem, przepraszam.

Nie za bardzo wiem co to, ale wiem, że wirusy często są napisane w assemblerze, co powoduje, że osiągają podobne rozmiary.

W obie wersje akurat wierze, szczególnie w drugą gdyż bardzo dużo można znaleśc o “zdjęciach” z rozszerzeniem .scr. Mnie akurat KIS nawet niedopuszcza do otwarcia takiej strony i odrazu ją blokuje :slight_smile:

To sa pliki których dysków fizycznie nie było przy skanowaniu więc jest to podejrzane, niestety nie wiem jak to wywalić.

Tak więc proszę osobę która zna się na logach o przejrzenie ich i ewentualną pomoc w usunięciu tego syfu który jest (a jest napewno)

Coś znalazłem - wywal wszystko z:

Jest całkiem sporo plików tymczasowych, a tam także często się szwędają wirusy.

I jeszcze to ich rozszerzenie .pyd

Poszukam o tym na necie.

Update:

Znalazłem

To skrypty pythona, ale co one robiły by w plikach tymczasowych ?!?!

To mi czymś śmierdzi !

P.S.

Spójrz na:

http://www.fileinfo.com/extension/pyd

Masz jakiś interpreter pythona ? Jakaś gra / program go używa ?

Tak, napewno mam. Któryś z programów których uzywałem potrzebował pythona.

@Alternate Data Stream - 128 bytes -> C:\ProgramData\TEMP:A1EDB939

@Alternate Data Stream - 115 bytes -> C:\ProgramData\TEMP:2BE9FEFC

Są to tylko alternatywne strumienie danych (http://www.vista.pl/artykuly/13697_alte … zenia.html), które występują w NFTS…

Nie zawsze to wirusy, ale te można by usunąć :wink:

Dość czysto, spróbuj odpalić program HDtune i zakładkę Health z dysku na którym jest windows.

I oczywiście zapodaj tutaj screena