Zamulanie Win 7 po skończeniu grania

Witam. Otóż mam pewien problem. Gdy skończę grać np. w LoL’a czy BF 3 to komputer przez jakiś czas zamula. Podczas grania wszystko płynnie chodzi ale żeby zminimalizować grę i włączyć przeglądarkę też jest problem bo komputer zaczyna mulić. 

 

Windows 7 32bit

Ram 2GB DDR3 GoodRam

Processor AMD Athlon II X2 250 3GHz

Dysk Samsung 500GB

Karta Graficzna Radeon HD7770 1GB GHz Edition

 

Proszę o pomoc.

Za mało pamięci RAM.

To jest na 100% przyczyną.? bo słyszałem, że może też byc przez dysk. Komputer mam ok. 2 lat już.

jw

 

Za mało pamięci RAM - dołóż jeszcze na ten system 1 GB. RAM-u.

Zoptymalizuj system chociaż wyłączając aero oraz zbędne kompozycje:

http://windows7.nius-it.pl/jak-wylaczyc-aero-w-windows-7

 

Po zakończeniu gry:

 

Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

 

Od czasu do czasu sprawdź jeszcze:

 

Eusing Free Registry Cleaner.

(dokładniej przeczyści rejestr)

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń – Skanuj rejestr – Napraw rejestr.

przewi.th.jpg skanujrejestr.th.jpg naprawrejestr.th.jpg

Rady kolegi XMan to doraźne rozwiązania. Faktycznie efekt, który opisujesz spowodowany jest małą ilością pamięci RAM.

Kiedy sam kupowałem komputer (4 lata temu) z 4GB RAMu to wszystko działało płynnie, nawet po zamknięciu gry system pracował bardzo szybko i nie było tego “mulenia”. Jednak teraz 4 lata później nawet przy tych 4GB komputer potrafi czasami zamulić po wyłączeniu jakiejś nowszej gry. 

 

To normalne. Dołóż RAMu i problem powinien zniknąć. Nie powinien być to duży koszt. Jednak ja polecam od razu zainwestować w kość 4GB, obok tych 2GB co da Ci razem 6GB, a jak wiadomo czym więcej RAMu tym lepiej. Dla nowych dużych produkcji 4GB to minimum. 

Okej. Dzięki za pomoc.