Zamulony Komp

Witam serdecznie!

Temat zapewne już przerabiany tysiące razy, ale nie mam już żadnego innego pomysłu :frowning: Mój komp zawsze po jakimś czasie od reinstalu WinXP strasznie zamula, odpala się masakrycznie długo, każdy program włącza się wieczność… Używam Kasperskiego, komp jest często skanowany AdAware i czyszczony RegCleanerem, próbowałem też BootVisa i defragmentacji i ciągle to samo, załączam log z HijackThis i bardzo proszę o pomoc!

Z góry dziękuje i pozdrawiam!

Log masz ok.

Zrób czyszczenie rejestru, optymalizacje itp.

Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP - opis krok po kroku by Robinhio.

Rady co do optymalizacji by squeet.

Optymalizacja systemu windows xp by aju.

Czyszczenie i optymalizacja by DonKosiorrro.

XP - Optymalizacja, odchudzanie.

Dziekuje.

Poczytam i zobacze co się da zrobić, jeszcze raz dzieki za pomoc!

Pozdrawiam.

A ty robisz formata czy tylko reinstalke?? ;> jak reinstalke tylko to proponuje formata :wink:

Na uruchamianie: Bootvis, monitory spybot-mulą,jusched.exe wyłącz w msconfig/na cholere ci sprawdzanie javy/to samo acrobat/są fajne programy do *.pdf nie zajmujące systemu np,Foxit reader/No i Kaspersky

Nie podajesz parametrów kompa to trudno powiedzieć.Może spróbuj formata i instalke kolejnych programów/po którymś będziesz widział czy system siada?/

:arrow: wyłącz programy z autostartu, start-> uruchom-> msconfig Uruchamianie

:arrow: sprawdz co bedzie sie działo przy wyłączonym kablu sieciowym :!:

:arrow: czy używasz softu, który używa duze ilości czcionek :?:

Czy Ty widzisz co klepiesz w ta klawę ??

Bo ja mam poważne wątpliwości że nie.

Piszesz żeby pisać i nic poza tym.

Co ma duża ilośc czcionek do szybkości uruchamiana np Winampa :? :? :?

tak przy duzych ilościach czcionek, komp jest zamulony a nawet nie odpowiada na polecenia zwłaszcza przy starych maszynach, sam tego doznałem :wink:

To mi wytłumacz dlaczego ??

Przecież jeżli program nie korzysta z czcionek zainstlowanych w systemie to leżą on sobie spokojnie w folderze Fonts i nie mają najmniejszego wpływu na działanie systemu czy innych programów.

system tak spowalnia ze nic na nim nie możesz zrobić, a zwłaszcza przy kopach przy małej ilości RAM’u

No comments :x

czy używałeś CorelDRAW :?:

Panowie - może już wystarczy? Nie uważam aby sprawa czcionek była tu kluczowa i warta tylu OTów :?