Zamulony komputer

Mój problem jest nastepujący. kilka dni temu miałam format całego komputera. Instalacja poszła bez wiekszych problemów. Po właczeniu komputera i internetu wszystko jest w porządku. Jednak jak chce włączyć internet ponownie nie moge. Nie wiem co sie dzieje tak samo jest jak próbuje włączyć inne programy. nie odpalaja mi sie… Po ok 15 minutach wszystko zaczyna działać normalnie. tak jakby nigdy nic sie nie działo… Za każdym razem jak włączam komputer jest tak samo. Musze odczekać 10 albo wiecej minut… poodświeżać pulpit i zaskoczy… Może ktoś mi powie co jest nie tak. Mam zainstalowany program antywirusowy. Skanowalam komputer i noc nie wykryło. Prosze o pomoc.

jesli tak sie dzieje przy starcie systemy tylko moze to byc winien antywirus ktory sprawdza obiekty startowe i zamula kompa

A jaką masz konfiguracje kompa??

A o co pytasz… no wiesz ja za dobrze na komputerach sie nie znam… nie wiem o jakie konfiguracje Ci chodzi… ??

prawy na mój komputer i wybierz właściwości. Otworzy się okno i będzie pisałć Procesor i ilość pamięci RAM

No raczej nie ma sie czym chwalic… bo komp ma juz swoje lata chyba z 6… :confused: Procesor Intel Celeron 451 MHz, 192 MB RAM

to i nic dziwnego, że tak Ci muli…I pewnie to wszystko jeszcze na Win XP? wyłącz {Automatyczne uruchamianie ze startem systemu} w antivirusie i zrestaruj komputer…i napisz, czy pomogło.

Procesor Intel Celeron 451 MHz, 192 MB RAM i XP muli?? nie sadze…pracowal mi bez zarzutow na 466 i 146 ramu a to nie duza roznica przeciez no ale roznie bywa :smiley:

Odnosnie problemu - spotkalem sie z takim czyms kiedy mialem trojana coolwebsearch wiec radze poszukac w sieci CWS Shredder ( w nazwie moze byc literowka ale krok po kroku znajdziesz napewno :D)

Swoja droga to polecam CodeStuff Starter - dzieki niemu wyrzucisz pare zbednych rzeczy z autostartu

wszystko zależy od konfiguracji systemu oraz rodzaju i sposobu konf. antivira

*** **** ***

Kamyla jak już uruchomisz system i net, to zrób coś takiego:

  1. Wciśnij kombinację klawiszy Ctrl+Alt+Delete

  2. W otwartym oknie przejdź do zakładki {Procesy}

  3. Zanotuj liczbę uruchomionych procesów

  4. Zanotuj nazwy procesów, które w kolumnie {Użycie pamięci} mają wartość większą niż 4 000 K

  5. Podaj to, co zanotowałaś

Proszę zmienić tytuł na konkretniejszy (użyj opcji icon_edit.gif

Więc :

ashServ 6 196 K , gg 10 788 K , explorer 8 224 K , IEXPLORE 19 252 K , ashWebSv 5 292 K ,

log wygląda normalnie…wygląda na to, że zasoby pożerają uruchamiające się wraz z systemem: Antyvir i GaduGadu…proponuję dobrze skonfigurować Windows(wyłączyć efekty itp) i Avasta oraz wyłączyć autouruchamianie GG, to z pewnością odciąży kompa…poza tym do Winows XP przydałoby się mimo wszystko więcej RAM-u.

He dziekuje za pomoc zobaczymy czy będzie lepiej :slight_smile: