Zamulony start systemu

witam mam problem

ostatnio zainstalowałem na dysku antywirusa sophos , po ponownym uruchomieniu komputer strasznie zwolnił.

no więc go odinstalowalem :smiley: ale komputer nadal muli. wydaje mi się że wyrzuciłem wszystko co było z nim związane.

kolega polecił mi bym użył programu system repair engineer ale nie mam zielonego pojęcia jak się nim posługiwać .

więc daję loga:

http://wklej.org/id/536880/

Spróbuj może opcji Przywracanie systemu

Zainstalowałeś Comodo Internet Security. Odinstalować IObit Malware. Do de-instalacji wykorzystać Revo uninstaller - http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninst … 12741.html.

Na uruchomionym komputerze powinien pozostać tylko CIS jako program zabezpieczający.

Zainstalować i uruchomić program Odkurzacz. Poniżej

Proponuję zapoznać się z możliwościami programu “Odkurzacz” - http://www.dobreprogramy.pl/Odkurzacz,P … 12322.html, w tym zakresie.


Wykonać procedurę czyszczenia całego PC.

W trakcie instalacji programu zaznaczyć:

  • aktualizacja automatyczna

  • czyść partycje C:, D …E.itd…

  • automatycznie usuwaj / robi backup /

  • szybkie czyszczenie dysku.

Zaznaczyć dodatkowo / na pulpit

  • menedżer rejestru

  • monitor porzuconych folderów

Przed uruchomieniem procedury czyszczenia należy wyłączyć przeglądarki internetowe i komunikatory…

Po zainstalowaniu program rozpoczyna od:

1 - uruchomienia procedury szybkiego czyszczenia dysku, wykona też aktualizację swojej bazy.

2 - odkurzacz - dokładne czyszczenie całego dysku wszystkich partycji. Śmieci są katalogowane w …Odkurzacz\backup, można je z tego miejsca usunąć w każdej chwili.

3 - uruchomić - Menedżer Rejestru / start

a / Konfiguracja programów

b / Zainstalowane programy

c / Rozszerzenia programów

d / Autostart programów ( w auto-starcie pozostawić tylko niezbędne i te które naprawdę muszą startować razem z systemem )

Aktywujemy kolejno i wykonujemy procedurę czyszczenia, wszystko co zbędne ( śmieci ) zostanie podświetlone na szaro, po zaznaczeniu ( zaptaszkować / usuń ) przeniesione do …Odkurzacz/backup.

Program usuwa bardzo dokładnie, wylatują nawet śmieci pozostawiane przy aktualizacjach systemu, niepotrzebne języki i itd.

Dostępne są też 2 tryby menu kontekstowego i analiza łańcuchów CLSID.

4 - Monitor porzuconych folderów

  • Start i jak poprzednio

Procedura czyszczenia może trwać dosyć długo.

To co zostało podświetlone na szaro usuwać bez obaw

Jedną z funkcji odkurzacza jest procedura dokładnego odinstalowywania. Z poziomu menedżera rejestru można usunąć ręcznie z rejestru pozostałości po programach, które po de-instalacji pozostawiają swoje śmieci.

Dodane 28.05.2011 (So) 22:55

Instalowałeś wcześniej Sophos Antywirus. Mimo de-instalacji analiza rejestru za pomocą programu Odkurzacz wykaże, że jest on dalej obecny i aktywny w rejestrach. Zaznaczony na zielono. Zaznaczyć i uruchomić usuwanie w trybie ręcznym. Podobnie jest z wielu programami pełniącymi funkcje antywirusowe i anty-spyware.

J/w.

Wydaje mi się że masz zaśmiecony komputer :frowning:

Sprawdź :

defragmentacja-pliki-ktorych-nie-mozna-zdefragmentowac-t431551.html?hilit=gruntowny%20scandisk

Zainstaluj innego antywirusa np. avast! Free Antivirus 6.0.1125

dzięki za pomoc:D

jeżeli to możliwe to miałbym jeszcze jedną prośbę:

-faktycznie instalowałem na komputerze różne AV … myślałem że komputer chodzi powoli bo mam jakieś wirusy itd. dzięki wam widzę że to ja sam do tego doprowadziłem :smiley: byłbym wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi wyrzucić te resztki po AV, których już nie ma.

-swego czasu na swoim komputerze stawiałem jakiś server gry, (potrzebne mi były do tego programy typu framework 4.0 navicat coś z mysql oraz taka “autorozpakowywująca się paczka gotowego servera” oczywiście bez deinstalatora :/) po znudzeniu się grą, programy poszły do deinstalacji programem revo, ale odkurzacz pokazuje że większość z tych programów coś po sobie pozostawiła, niestety są one podświetlone na niebiesko. mam wrażenie że mogą mieć one olbrzymi wpływ na szybkość mojego łącza oraz związane z tym łączem problemy (przy ściąganiu większych plików po ok. 2 minutach net się rozłącza i pomaga tylko restart routera). nie chciałbym nikomu zawracać z tym głowy i usunąłbym je sam, problem jednak polega na tym , że prócz tych programów na niebiesko podświetlone jest wiele innych, i tutaj jest pies pogrzebany :confused:

gdyby ktoś mógł mi pomóc to normalnie bym mu flache postawił :smiley:

aaa no i nie wiem jak zrobić logi w odkurzaczu :confused:

Dodane 11.06.2011 (So) 15:26

podbijam temat