Zamykanie explorer.exe po uzyciu Panelu Sterowania

(Ernestinho) #1

Witam,

mam problem z użytkowaniem Panelu Sterowania.

W każdym buildzie jaki miałem, po instalacji sterowników i antywirusa funkcje PS zamykały proces explorer.exe

Czym to jest spowodowane? Obecnie mam Windows 7 Professional 32bit.

(Max Graczyk) #2

Jeżeli masz build wcześniejszy niż 7600, to ten błąd występuje (u mnie też tak było).

Jaki masz antywirus? Czy obecnie zainstalowany build jest wersją RTM (build 7600 to wersja RTM)?

(Smokucmoku) #3

Wejdź do podgladu zdarzeń i zobacz co ci zawiesza explorera.

(Ernestinho) #4

maksio1 ,

tak mam 7 Professional RTM. Mam zainstalowany Eset NOD32 4.0 Smart.

(Max Graczyk) #5

Dziwne, ja mam Windows 7 Ultimate RTM, mam zainstalowane sterowniki i antywirus McAfee i nic się nie dzieje z panelem sterowania.

Możliwe jest, że antywirus nie posiada pełnej zgodności z systemem Windows 7. A tak poza tym, mam McAfee 2010 Beta (oczywiście się zapisałem do programu beta), który ma zgodność z systemem Windows 7. Na dobry początek zmień antywirusa. Jeżeli po zmianie antywirusa nadal będą występować problemy dotyczące panelu sterowania, to spróbuj wyłączyć funkcję DEP (Data Execution Prevention), uruchamiając wiersz poleceń jako administrator i wpisując polecenie bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOff (osobiście nie sprawdzałem tego sposobu).

Oczywiście po wykonaniu sposobu wyłączania funkcji DEP należy ponownie uruchomić komputer (polecenie te wprowadza zmiany do konfiguracji menedżera rozruchu systemu, dlatego).

(Ernestinho) #6

Po zmianie antywirusa nadal wstępuje to samo ;(

Dodam, że w Windows Vista takiego problemu nie ma. I tu mam pytanie : Czy pobrać wersje Enterprise (90 dniowy trial) i dać aby system wszystko pobrał przez WU z internetu, bo mam przeczucie, że instalowane (najnowsze) sterowniki powodują ten błąd.

Konfiguracja kompa jak w podpisie.

Pozdrawiam.

(Semtex) #7

Sterowniki masz z WU czy ze stron producenta,mam na myśli Chipset,grafikę itd?

(Ernestinho) #8

Ze stron producenta. Sugerujesz pobranie jeszcze nowszych i aktualizację poprzednich ?

(Semtex) #9

Możliwe że to by rozwiązało problem,szanse są jednak nikłe.Dla próby możesz użyć sterowników z WU.Mam takie pytanie,czy przerabiałeś Explorer w celu zmiany Start Orb?Czy absolutnie wykluczyłeś możliwość infekcji?Próbowałeś sfc/scannow w CMD na podniesionych prawach admina?Możliwe że jest jakaś niespójność plików systemowych.Możesz jeszcze spróbować naprawy systemu przez płytkę instalacyjną ale to już w ostateczności.

(Ernestinho) #10

W żadnym wypadku nie przerabiałem explorer'a, gdyż korzystam ze standardowego stylu. Wykluczam infekcję, gdyż używam Defendera i wzmocniłem ochronę Kaspersky Internet Security 2010. Nie wiem w czym leży błąd, ale powiem że miałem podobny problem z buildami od 7057 począwszy. 10 minut po instalacji systemu, dopóki nie zainstaluje sterowników i antywirusa panel sterowania działa, a gdy wymagany jest restart panel już nie działa także płyta jest bez błędów.

Nie próbowałem jeszcze tego procesu.

(Grzech U007) #11

To głupie rozwiązanie.Zatrzymaj i wyłącz usługę Windows Defendera w panelu services.msc. KIS spokojnie wystarczy do ochrony komputera. Nie warto używać obu.